Tyson Fury a Jaime Munguia dostanou šanci vybojovat speciální mayský pás federace WBC!

Původně se mělo jednat o jeden, ale nakonec budou speciální mayské pásy federace WBC dva. První se vloží do souboje Tysona „Gypsy King“ Furyho (28-0-1, 20 KO) s Otto Wallinem (20-0-0, 13 KO) a druhý bude mít možnost vybojovat Jaime Munguia (33-0-0, 26 KO) v souboji s Patrickem Alloteyem (40-3-0, 30 KO).

Souboj mezi aktuálním šampionem Jaime Munguiou a ghanským válečníkem Patrickem Alloteyem se odehraje 14.9.2019 v americkém Carsonu a nepůjde zde jen o titul WBO, který má v držení dvaadvacetiletý Mexičan. Oba borci si to rozdají o speciální mayský pás organizace WBC, která tento pás vytvořila speciálně ke dni mexické nezávislosti, jenž se datuje k 15. září a je celostátním mexickým svátkem.

Druhý pás bude vložený do bitvy mezi aktuálním lineárním šampionem těžké váhy, Tysonem „Gypsy King“ Furym a švédským válečníkem ze Sundsvallu, Otto Wallinem. Oba bijci těžké váhy se také střetnou 14.9.2019, ovšem nepůjde o Carson jako v prvním případě, ale o lasvegaskou T-Mobile Arénu. Jednatřicetiletý Brit se nedávno prezentoval tréninkovým videem, kde vypadá v opravdu skvělé formě.

Své si k tomu řekl i nejdůležitější muž organizace WBC, Mauricio Sulaiman. „Tyto pásy jsou umělecká díla, která uvnitř sebe skrývají mexické srdce. Ten, kdo tyto pásy vyhraje a odnese si je domů, tak je bude opatrovat celý život. Je to kus historie naší organizace. Původně měl být pás jen jeden, ale při hlasování se u těchto duelů objevila remíza a tak jsme se rozhodli udělat pásy dva. Přijde nám to fér a navíc budou dva pásy na dvou různých galavečerech.