Tyson: Budu s Lewisem bojovat v září!

Vypadá to, že se pomalu můžeme těšit na další velkou exhibiční událost. V odvetě by se měli utkat legendy těžké váhy Mike Tyson a Lennox Lewis!

Čtyřiapadesátiletý Američan Mike Tyson a o rok starší Brit Lennox Lewis se střetli 8. června 2002 na galavečeru v americkém Memphisu. Jednalo se o jednu z největších událostí těžké váhy.

Velmi vyhrocený souboj o světové tituly organizací WBC, IBF a IBO tehdy jasně ovládl britský šampión Lennox Lewis, který jasně vedl u všech třech rozhodčích na body, aby následně v osmém kole železného Tysona knockoutoval.

Mike Tyson následně porazil krajana Clifforda Etienneho a prohrál s Danny Williamsem a Kevinem McBridem a ukončil profesionální kariéru.

To Lennox Lewis si střihl po vítězství nad Tysonem ještě jede veliký titulový duel a to s legendárním Vitali Klitschkem. Ačkoliv s ním Lewis prohrával na body, tak postupně rozbil Ukrajincův obličej a rozhodčí Lou Moret správně zápas ukončil v 6. kole technickým knockoutem pro Britá. Lewis následně ukončil profesionální kariéru.


Na přímou otázku k duelu odpověděl Mike Tyson: „Budu bojovat s Lennoxem Lewisem v září, to je jisté“ Jen připomeňme, že se původně jednalo o duelu Tyson vs Holyfield, ale nakonec ke shodě nedošlo a Holyfield bude 5, června bojovat s Tysonovým přemožitelem Kevinem McBridem!