Tyson: Briedis by měl být potrestán!

Bývalý světový šampión těžké váhy a boxerská legenda Mike Tyson v rozhovoru řekl, že by Mairis Briedis měl být být za fauly v zápase s krzysztofem Glowackim potrestán!

„Viděl jsem celý zápas a několikrát i sporné situace zápasu Briedise s Glowackim. I vítěz po zápase přiznal, že si byl v první situaci vědom lokte a v druhé, že konec kole slyšel, ale stejně následně Glowackyho knockoutoval a svou chybu su uvědomuje. Ale to nemění skutečnost, že by měl být za tyto fauly potrestán, neboť změnili vývoj zápas v jeho prospěch. Polský boxer po takto těžkých knockoutech nemohl dále pokračovat v boji“. řekl Tyson

Připomeňme, že Briedis a Glowacki se střetli v rámci semifinálového duelu křížové váhy World Boxing Super Series 15. června v Lotyšsku. Briedis nejdříve nedovoleným úderem loktem poslal Glowackiho k zemi. Rozhodčí Robert Byrd sice domácímu boxerovi strhl jeden bod,ale nedopřál mu pětiminutovou pauzu na zotavení.

Následně ve druhém kole přišel úder dávno po ukončení kola, kdy byl Glowacki opět tvrdě knockoutován. Za tuto situaci nebyl domácí boxer nijak potrestán, ale Glowacki byl již velmi otřesen.

Ve třetím kole již Glowacki neměl sílu bojovat a Briedis už jen neškodného Poláka dorazil. Tým polského šampióna podal proti výsledku protest.