Tyrone Spong brutálně knockoutoval soupeře a jde si pro Oleksandra Usyka!

Tyrone „King of the Ring“ Spong (14-0-0, 13 KO) pokračuje ve své spanilé jízdě těžkou váhou. V noci brutálně ukončil Jeysona „Verdugo“ Mindu (14-2-1, 8 KO) a nyní prahne po souboji s Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO).

Třiatřicetiletý surinamský válečník hájící nizozemské barvy, Tyrone Spong, patří jistě mezi legendy bojových sportů. Ještě aby ne, když v kickboxu získal skalpy Melvina Manhoefa, Petera Aertse, Raye Sefa, či Remyho Bonjaskyho a může se zde pyšnit rekordem (91-7-1, 60 KO). Tvrdost jeho rukavic okusil i náš válečník Ondřej Hutník, který odolával dvě kola, než jej Spong ukončil knockoutem. Jenže v roce 2014 si na turnaji Glory 15 v Instabulu láme o Gökhana Sakiho nohu a o rok později se rozhoduje pro změnu sportu. Nechce již dále používat nohy a pouští se do světa profesionálního boxu.

Zde je zatím naprosto bezchybný, ovšem je potřeba dodat, že ani jeden z protivníků nedosahoval jeho kvalit. Každopádně Spongovi aktuálně patří devětašedesátá pozice světového žebříčku a v držení má tituly WBC Latino a WBO Latino. O víkendu udělal rodák z Paramariba další krok k velkým duelům, které jsou možná blíže, než si každý připouští. Jeysona Mindu dokázal opravdu hodně tvrdě knockoutovat ve druhém dějství a nyní je zřejmě nejžhavějším adeptem na debutový souboj Oleksandra Usyka v těžké váze. Dočkáme se duelu dvou výjimečných válečníků bojových sportů? To se snad brzy dozvíme, ale nyní si pojďme vychutnat ten krásný knockout, který předvedl Tyrone Clinton Spong v Mexiku.