Tým okolo Ruize je stále víc proti odvetě v Rijádu. Může šampion bojkotovat smlouvu?

Aktuální král těžké váhy, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO), prozradil zcela zásadní informace ke smlouvě, která se týká odvety. Bude moci šampion bojkotovat klauzuli o odvetě v Rijádu?

Před několika dny předstoupil šéf stáje Matchroom Boxing a promotér Anthonyho Joshuy, Eddie Hearn, před veřejnost a prohlásil, že odveta mezi jeho svěřencem a aktuálním králem těžké váhy, Andym Ruizem, je oficiálně potvrzena. Duel, na který čeká každý fanoušek profesionálního boxu, by se měl odehrát 7.12.2019 v saúdskoarabském Rijádu, ale devětadvacetiletý šampion má na to zcela odlišný názor a dokonce ani jeho tým není z místa konání úplně nadšený. „Oni něco říkají, ale my na to máme odlišný názor. Ne vše je ve smlouvě řádně zakotveno. Ano je tam hodně věcí stanovených, ale ne všechny. Můj tým aktuálně vede jednání. Mojí starostí je pouze trénink.“ – Prohlásil rodák z Kalifornie s mexickými kořeny.

Ani jeho trenér, Manny Robles, není z místa konání úplně uchvácený. Respektive se mu nelíbí, že by se měl souboj konat v zemi, kde jsou porušována základní lidská práva a hodnoty. „Mluvíme zde o zemi, která není demokratická a kde jsou porušována základní lidská práva. Lidé tuto zemi opouštějí, aby mohli žít na lepších místech. Jak zde budeme chránit mistra světa? Nemůžeme vzít s sebou naše ženy. Dokonce slyším i názory, že jestli tam pojedeme, tak bude lepší, když nebudeme vycházet z hotelu. V této zemi jsou jiné zákony, než ty, na které jsme zvyklý.“ – Přidal svoje obavy Robles. Jak to tedy nakonec bude se smlouvou? Bude moci Ruiz bojkotovat místo konání?