Tým okolo Golovkina nechce souboj s Canelem! Kazach raději zvolí povinnou obhajobu se Szeremetou!

Tým okolo dvojnásobného šampiona střední váhy a aktuálního držitele pásů IBF a IBO Gennady „GGG“ Golovkina (40-1-1, 35 KO) nechce třetí souboj s šampionem čtyř váhových kategorií Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Tým okolo kazašského knockoutéra Gennady Golovkina rozhodně není nadšený s případné trilogie s mexickou hvězdnou Saulem Alvarezem. Zejména trenér osmatřicetiletého rodáka z Karagandy, Johnathon Banks, nechce ustupovat a raději by dodržel plánovaný harmonogram. Nejprve souboj s povinným vyzývatelem Kamilem Szeremetou (21-0-0, 5 KO) a až po té bitva s devětadvacetiletým rodákem z Guadalajary. „Když jsme Canelovi řekli, že jsme připraveni, tak řekl, že nemá zájem a bojoval s jinými bojovníky. Nyní si přijde a chce souboj? Říká, že je připravený? Ovšem teď nemáme zájem my. Máme naplánovanou bitvu se Szeremetou, takže až po tomto souboji se budeme bavit o případné trilogii.“ – Odmítá třetí souboj americký kouč a má tak trošku pravdu. Kazach chtěl po druhém duelu okamžitou odvetu, ale Canelo neměl zájem a raději bojoval s Rockym Fieldingem.

Jenže toto prohlášení na Golovkina nevrhá příliš dobré světlo. Jednak se jeho rozhodnutí nelíbí streamingovému gigantu DAZN, který nutně chce trilogii a peníze. Za druhé to vypadá, že se hvězdný „GGG“ bojí, což ostatně poznamenal i americký novinář Chris Mannix. „Nechápu o co Golovkinovi jde. Ano, nebojoval už půl roku, ale Canelo je také neaktivní. Všichni jsou v této době neaktivní. Co mu dá souboj se Szeremetou? Očekává se, že tento duel skončí jeho rychlým vítězstvím a v takovém případě mu to rozhodně nepomůže s rozboxováním. Tento Golovkinův krok spíš vypadá, jako by se Canela bál. Není si jistý, že je na něj připraven. Jenže čas není zrovna jeho spojencem. Je o dost starší než Alvarez a neměl by hledat menší souboje a slabší soupeře.“ – Myslí si Mannix. Každopádně tato přetahovaná bude mít ještě zajímavý průběh, neboť DAZN hodně tlačí na oba bojovníky, aby se v září utkali, ale opravdu se to stane?