Tým Kubrata Puleva tlačí na Matchroom Boxing: Je čas oddělit muže od chlapců!

Tým okolo povinného vyzývatele IBF Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO) tlačí na stáj Matchroom Boxing, která zastupuje aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuu (23-1-0, 21 KO), aby jejich souboj uskutečnila co nejdříve.

Vypadá to, že týmu povinného vyzývatele v rámci IBF Kubrata Puleva došla trpělivost. Bulharská strana začala tlačit na stáj Matchroom Boxing, aby co nejdříve zorganizovala souboj jejich svěřence s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou. „Bezpečnost je naší prioritou, ale je čas oddělit muže od chlapců. Tento souboj se musí uskutečnit. Nemůžeme dovolit, aby strach oddaloval naše plány. Aktuálně jsou již k dispozici testy, které odhalí koronavirus do patnácti minut. Samozřejmě, že na stadionu nemůže být 70 tisíc fanoušků, ale s tím se počítá. Víme, že duel bude bez fanoušků, ale přece není problém zkontrolovat sto lidí, jenž dokážou zajistit plynulý chod akce a dobrou televizní produkci.“ – Rozpovídal se manažer bulharského veterána Ivaylo Gotzev.

„Lidé potřebují zábavu. Potřebují živé sportovní přenosy, když jsou doma zavření v izolaci. Můžete dostat horečku z koronaviru, ale také můžete dostat horečku z klaustrofobie, když se nebudete starat o svoji duševní pohodu. Sport je stejně důležitý, jako Netflix. Díky němu se lidé mohou přestat soustředit na obavy z nemoci a mohou přijít na jiné myšlenky.“ – Doplnil svého kolegu manažer Top Rank Boxing, John Wirt. Eddie Hearn si však stojí tvrdě za svým a nebude souboj pořádat dříve, než to bude bezpečné. Britský promotér také potvrdil, že je domluvený s majitelem Top Rank Boxing, Bobem Arumem. „Včera jsem mluvil s Bobem Arumem a také s týmem Puleva. Jasně jsme si řekli, že nebudeme ztrácet čas s touto konverzací, dokud nebude situace pod kontrolou.“ – Vypadá to tedy, že se souboje o čtyři pásy mistra světa dočkáme, až se situace ve Velké Británii úplně uklidní.