Tváří v tvář: Usyk vs Joshua 2!

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2Oleksandr Usyk a Anthony Joshua se včera střetli tváří v tvář před plánovanou odvetou o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Video v článku!

20.8.2022 – Džidda, Saudská Arábie
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Anthony Joshua 2
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená ukrajinská jednička a světová dvojka Oleksandr USYK (19-0-0, 13 KO) a britská dvojka a světová čtyřka „AJ“ Anthony JOSHUA (24-2-0, 22 KO) se utkají v odvetné bitvě o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Pětatřicetiletý ukrajinský šampión Oleksandr Usyk sjednotil v roce 2018 všechny světové tituly v křížové váze a stal se nesporným králem této váhové divize. Ještě téhož roku všechny tituly obhájil s britským tvrďákem Tony Bellewem a přešel do nejtěžší váhové divize.

V těžké váze debutoval v říjnu 2019, kdy si v sedmi kolech smlsnul na americkém boxerovi Chazzovi Witherspoonovi. Přesně o rok později následoval zápas pravdy o Interkontinentální titul WBO s Dereckem Chisorou. Usyk těžký duel zvládl a skvělého Chisoru dokázal přetlačit na body. Titulové bitvě tak už nic nestálo v cestě a loni v záři vyzval na galavečeru v Tottenhamu tehdejšího šampióna Anthony Joshuu.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Ukrajinský boxer byl na šampióna skvěle připraveny. Joshua se snažil, ale Usyk byl rychlejší, přesnější a technicky o level víš než Brit. Zápas došel až do bodového rozuzlení, ve kterém všichni rozhodčí viděli jako vítěze Oleksandra Usyka a ten urval čtyři pásy pro sebe.

Nyní ho čeká první obhajoba a s Joshuou, který měl ve smlouvě povinný dodatek o odvetě a využil jí. Podle sázkových kanceláří je opět velkým favoritem Usyk, na kterého je vypsán kurz 1,50. Na bývalého šampióna je kurz 2,73.