Tváří v tvář: Stevenson vs Williams!

Adonis Stevenson vs Thomas WilliamsJiž za 6 týdnů nás čeká zápas mezi Adonisem Stevensonem a Thomasem Williamsem v polotěžké váze o titul WBC!

16.7.2016 – Quebwc, Kanada
Polotěžká váha
Kanadská jednička a světová dvojka „Superman“ Adonis STEVENSON (27-1-0, 22 KO) a americká dvojka a světová třináctka „Top Dog“ Thomas WILLIAMS (20-1-0, 14 KO) se utkají o titul WBC!

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

Adonis Stevenson získal pás WBC 8. června 2013, když knockoutoval v 1. kole Američana Chada Dawsona (34-4-0, 19 KO). Od té doby pás úspěšně šestkrát obhájil a nyní ho tak čeká již sedmá obhajoba.

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

Fanoušci včetně šampióna Sereye Kovaleva (29-0-1, 26 KO) si přejí sjednocující duel těchto borců, neboť Kovalev má v držení tituly WBA super, IBF a WBO. Problém je v tom, že Kovalem má smlouvu s televizí HBO a Stevenson s konkurenční Showtime.

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

Thomas Williams jr nemá s takto prestižními zápasy zkušenosti a tato 12ti kolová bitva bude pro něj první v profesionální kariéře. Ovšem má za sebou dvě deseti kolové zápasy o titul WBO NABO.

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

 

Tu první 24.1.2014 vyhrál, když porazil technickým knockoutem v prvním kole krajana Corneliusw Whita. Při obhajobě téhož roku se Španělem Gabrielem Campillem o titul přišel, když mu podlehl v přestřelce v 5. kole a do šestého již nemohl nastoupit. Byla to pro něj první prohra profi kariéry.

V tomto zápase je jasným favoritem Adonis Stevenson a dá se očekávat konec již v prvních kolech a všechny bude zajímat, jestli po tomto duelu již dojde na zmíněný souboj o všechny čtyři prestižní tituly WBA super, EBO, WBC a IBF se Sergeyem Kovalevem.