Trutnov: známe finální podobu zápasů velice očekávaného galavečera! Galerie z vážení!

Galavečer TrutnovJiž zítra nás čeká dlouho očekávaný galavečer profesionálního a amatérského boxu v Trutnově, který začíná v 19h a nyní se můžeme podívat z blízka na jednotlivé duely, které nás čekají a rozhodně je, na co se těšit!

Profesionální duely:

Super pérová váha – 6 kol
Martin PARLAGI (15-1-0, 9 KO) vs Oszkar FIKO (11-8-0, 9 KO)
Slovenská jednička a držitel českého titulu ČUBP Martin Parlagi se utká s Rumunskou jedničkou Oszkarem Figem o důležité body v Evropském žebříčku. Martin je aktuálně v Evropě na 18 místě a musí svou pozici obhájit a nebude to mít vůbec lehké, neboť proti němu bude stát o váhu těžší Rumun, který byl na konci loňského roku velice blízko výhře nad Evropskou třináctkou – Maďarem Patrickem  Hylandem (29-1-0, 13 KO) nakonec však padl s touto hvězdou na body. Oszkar je pověstný svým tvrdým a knockoutovým úderem což potvrdil v devíti z 11ti vyhraných duelů.
Pro Martina to bude zkouška odolnosti, jak se vypořádá s těžším soupeřem. Dle slov jeho manažera Stanislava Škody, to bude takový test před dalšími titulovými zápasy „Martinej je rychlej, odolnej a tvrdej boxer a proto jsme vybrali o váhu těžšího soupeře. Je to pro celý náš tým výzva, abychom z Martina dostali všechen jeho potenciál a věřím, že tuto zkoušku obstojí“ Dále dodal „Vždy je těžké sem dostat takto elitní soupeře a jedničky svých zemí, proto jsem rád, že se to povedlo a věřím, že si ten zápas fanoušci užijí, vždyť pro ně to všechno děláme“

Křížová váha – 6 kol
Robert ROSENBERG (5-0-0, 5 KO) vs Martin SZATMARI (0-0-1, 0 KO)
Neporaženou čtyřku křížové váhy Roberta Rosenberga čeká poslední ostrý test před bojem o titul České republiky, který ho čeká 11. dubna v Ústí nad Labem proti Radkovi Linkovi.
Nyní proti němu bude stát nováček mezi profesionály – Maďar Martin Szatmari, který zatím odboxoval mezi profíky jeden duel, když minulý měsíc remizoval s nynějším soupeřem Martina Mráze s Arpadem Nedem. Ovšem v Amatérském ringu se nejedná o jméno zcela neznáme, neboť se zúčastnil několika mezinárodních turnajů a jeho odolnost a nezlomnost si jeho soupeři jistě pamatují. Robert zatím všechny své soupeře porazil před limitem, ale ještě nestál proti takto odolné skále. Jak se s tím Robert vypořádá, zjistíme již zítra. Robert zároveň na galavečeru oslaví své 40. narozeniny!

Super lehká váha – 4 kola
Michal DUFEK (14-9-1, 9 KO) vs Jiří JAROŠ (3-7-0, 2 KO)
Ten to souboj se domluvil na poslední chvíli a je dobře, že se to povedlo. Michal Dufek je aktuální dvojkou Super lehké váhy a Jirka Jaroš jedničkou lehké, což už samo osobě nabízí zajímavé srovnání v ringu. 
Dufek se v loňském roce představil na prestižním galavečeru v Pražské Lucerně a prohrál učebnicovým vypínacím KO, což všechny zaskočilo, neboť byl favoritem zápasu proti Michalovi Vosykovi. Hned v lednu začal tvrdě trénovat a minulý měsíc se utkal Milanem Makulou a okamžitě bylo vidět, že tvrdý trénink přinesl přínos. Dufek poslal soupeře hned v 1. kole tvrdě k zemi, což znamená, že je Michal zpět a v perfektní formě!
Jiří Jaroš loni odboxoval 3 duely a hned z toho byli 2 výhry před limitem v prvním kole. Tohle bude tvrdá a neústupná bitva.

Polotěžká váha – 6 kol
Jakub SYNEK (3-0-0, 1 KO) vs Sandor FEKA (1-0-0, 0 KO)
Nové objevy České republiky a Maďarska proti sobě. Jakub Synek vlétl do profiringu na konci loňského roku jako hurikán a od října do prosince postupně „sfoukl“ Rudolfa Murka, Petra Jasukieviče a Michala Szebestika a potvrdil tak svůj nesporný talent. Proti němu nastoupí Maďar, který vešel do profi ringu letos a hned v prvním zápase zničil krajana Zoltana Horvatha.
Maďarský tým hodně od svého svěřence očekává a pro oba to bude zkouška. Ani jeden z nich není favoritem a tak můžeme očekávat otevřenou bitvu, protože oba borci budou chtít naplnit své očekávaní!
Rozhovor zde!

Těžká váha – 4 kola
Martin MRÁZ (Debut) vs Arpad NEDO (1-1-1, 1 KO)
Nejtěžší váha nám nabídne zápas debutujícího Martina Mráze, který konečně vkročil mezi profesionály. Martin má v amatérském ringu odboxováno více jak 50 duelů s kladnou bilancí a je také držitelem stříbrné a bronzové medaile z mistrovství České republiky. Maďar Arpad Nedo má v amatérech velice podobnou bilanci a hlavně zkušenosti z profiringu, ač má odboxované 3 zápasy Tak už zná sladkost výhry, hořkost porážky a zklamání z remízy a je tudíž psychicky připravenej, což je jeho výhoda. Na Martina bude samozřejmě větší tlak, který bude chtít přebít svou silou, odolností a připraveností. Doufáme, že se Martinovi vstup mezi boxerskou elitu podaří.
Rozhovor zde! 

Amatérské duely

Trutnov nám nabídne také porci pěti amatérských duelů!
Mládež
Adam Maxa (Trutnov) vs Tomáš Prokeš (Poděbrady) do 57
Pavel Nevečeřal (Trutnov) vs Filip Šariský (Poděbrady) do 66 kg

Kadeti
Jakub Šuda (Broumov-Praha) vs Daniel Littau (Německo) do 63 kg
– Jakub Šuda je trojnásobný mistr České republiky

Elite
Daniel Táborský (Praha) vs Grzegorz Kmiecik (Polsko) nad 91 kg
– Dan je pětinásobný šampión České republiky
Miloš Bártl (Kladno) vs Arthur Dauti (Brno) do 69 kg
Rozhovor zde!

Nejzajímavější duely z amatérů jednoznačně nabídnou souboje pětinásobného šampióna ČR Dana Táborského s Polským knockouterem Gregorzem Kmiecikem, trojnásobného šampióna Jakuba Šudy s vysokým a nevyzpytatelným Němcem Danielem Littauem a zápas talentovaného Kladeňáka Miloše Bártla s vícemistrem Arthurem Dautim, který bude zároveň prvním střetnutím obou borců!

Rozhovor s Karlem Kubcem trenérem týmu Lokomotivy Trutnov a zároveň se věnuje boxu i z pozice rozhodčího. Karel je jedním z pořadatelů celé akce!

Partnerem celého Trutnovského galavečera je Trutnovská Uffo aréna – www.uffo.cz

Galerie z vážení ⇓

Martin Parlagi
Martin Parlagi
Martin Parlagi
Lukáš Konečný a Martin Parlagi
Martin Parlagi vs Oszakr Fiko
Oszkar Fiko a Martin Parlagi
Robert Rosenberg
Robert Rosenberg a Martin Szatmari
Sandor Feka
Sandor Feka