Trutnov: Parlagi a Synek mají titul UBO!

Martin ParlagiMáme za sebou druhý ročník galaodpoledne boxu v Trutnově, ve kterém jsme mohli vidět dva parádní titulové zápasy, krvavou bitvu v těžké váze, ale i odvetný souboj mezi Matoušem a Adamem Rajmontem!

Galaodpoledne boxu v Trutnově se i letos povedl na jedničku. Do Trutnova sice dorazila menší přeháňka, které odsunula start o zhruba 30 minut, ale následně se krásně vyjasnilo a program boxerských zápasů mohl začít.
Z původní startovní listiny vypadl ať už pro zranění nebo z jiných důvodů boxeři Vít Štelzer, Viktor Biščák, Richard Walter, Josef Obešlo a tudíž se startovka smrskla z 13ti zápasů na 10, což ničemu neuškodilo.

Martin Parlagi
Martin Parlagi a Stanislav Škoda ⇑

Celým galaodpolednem provázel zkušený moderátor a herec Matouš Rajmont, který sám boxoval ve vloženém zápase se svým synem Adamem Rajmontem a poté se vrátil k mikrofonu a nedal na sobě znát žádnou únavu a celý program domoderoval bez zaváhání.

Matouš Rajmont

Mezi hosty jsme mohli vidět Olympioničku Evu Nývltovou, bývalého nejlepšího boxera naší těžké váhy Ondřeje Pálu, který zároveň sekundoval Romanu Hořejšímu, aktuální nejlepší českou těžkou váhu Václava Pejsara, který pro změnu sekundoval Danielovi Venclovi.
Dále  jsme v hledišti mohli vidět pětinásobného mistra ČR a prezidenta manažerské extraligy boxu Daniela Táborského, šestinásobného mistra ČR Luboše Veleckého, Karla Feferonku z Pitbul West Coast Praha, Olympionika z roku 1996 Jaroslava Konečného a další.

2
Adam Rajmont – Ondřej Pála – Matouš Rajmont ⇑
3
Václav Pejsar – Marek Jelínek ⇑
6
Karel Feferonka – Pitbull West Coast Praha ⇑
10
Daniel Táborský – Václav Pejsar – Luboš Velecký ⇑
Adam Rajmont a Jaroslav Konečný ⇑
Adam Rajmont a Jaroslav Konečný ⇑
Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová ⇑

Výkony jak amatérských rozhodčích (Stanislav Nechvátal, Jaroslav Novotný a Wiesław Groszkowski) tak profesionálních rozhodčí (Ondřej Holubek, Radek Linka, Karel Kubec, Marcel Brzokoupil, Sebastien Pitois a Philippe Wouters) byli bez jediného zaváhání a profesionální.

Stanislav Nechvátal
Zkušený amatérský rozhodčí Stanislav Nechvátal ⇑
Radek Linka
Profesionální rozhodčí a bývalý držitel titulu ČUBP Radek Linka ⇑
Ondřej Holubek
Nejzkušenější profesionální rozhodčí Ondřej Holubek ⇑

Krásné RingGirl domácí Barbora Zámečníková a Viktorie Knická se postarali o krásné zpestření celé akce a zaujali nejednoho diváka. Musíme konstatovat, že například jejich konkurentky z galavečeru z Ústí na Labem, které byli na galavečeru ve Slunetě jim nesahali ani po kotníky.

Barbora Zámečníková a Viktorie Knická
Barbora Zámečníková a Viktorie Knická ⇑

O fotografování celé akce se starala jako vždy skvělá Lenka Bartáková z CzechFighters.cz, která zároveň vysílala přes Facebook i živé přenosy z titulových zápasu mezi Jakubem Synkem a Danielem Venclem a mezi Martinem Parlagim a Francisem Miyeyushem.

Lenka Bartáková
Lenka Bartáková – Martin Gajdoš – Martin Parlagi – Stanislav Škoda ⇑

Výsledky:
Amatérský box – 1. část programu
1. Aleš Včeliš vs Roman Hořejší (Včeliš výhra TKO ve 2. kole)

Aleš Včeliš vs Roman Hořejší Aleš Včeliš vs Roman Hořejší

2. Martina Schmoranzová vs Lenka Petříková (Schmoranzová výhra na body)

Martina Schmoranzová vs Lenka Petříková Martina Schmoranzová vs Lenka Petříková

3. Pavel Nevečeřal vs Daniel Trikal (Nevečeřal výhra na body)

Pavel Nevečeřal vs Daniel Trikal Pavel Nevečeřal vs Daniel Trikal

4. Jiří Vosecký vs Vilda Farkač (Farkač výhra na body)

Jiří Vosecký vs Vilda Farkač Jiří Vosecký vs Vilda Farkač

Vložený zápas
Matouš Rajmont vs Adam Rajmont (remíza)
Ani pro jednoho z nich zápas nebyl jednoduchý neboť Matouš Rajmon zároveň celou akci moderoval a Adam Rajmont se zase dozvěděl o zápase v den gala okolo 10h.
Adam nahradil pořadatele Karla Kubce, který se měl původně s Matoušem utkat, ale z organizačních důvodů na poslední chvíli ze zápasu odstoupil.
Byli jsme tak svědky odvety zápasu z roku 2014, který vyhrál Matouš. Odveta nabídla ovšem vyrovnanou bitvu, která skončila zaslouženou remízou. Matouš se na zápas připravoval velmi intenzivně několik týdnů a Adam, jenž je dvojnásobný mistr české golfové ligy a měl jen pár tréninků ukázal skvělou fyzickou kondici. Vložený zápas dvou boxerských nadšenců tak nabídl lepší podívanou než kolikrát vidíme i u některých profesionálních boxerů. Šušká se, že za dva roky by mohl být zápas číslo 3 a že tento rodinný „souboj“ ještě neskončil.

Matouš Rajmont vs Adam Rajmont Matouš Rajmont vs Adam Rajmont Matouš Rajmont vs Adam Rajmont Matouš Rajmont vs Adam Rajmont Matouš Rajmont vs Adam Rajmont

Profesionální box – 2. část programu
1. Petr Chmelík vs Ondřej Schwarz (remíza)
Chmelík nastoupil do ringu po roční pauze. Naposledy stál v ringu přesně před rokem, kdy prohrál ve skvělé bitvě s Ondřejem Marvanem.
Nyní stál proti debutujícímu Ondřeji Schwarzovi a byl to od prvního do čtvrtého kola vyrovnaný zápas a remíza tak odpovídala průběhu celého zápasu.

Petr Chmelík vs Ondřej Schwarz Petr Chmelík vs Ondřej Schwarz

2. Ondřej Marvan vs Martin Antoš (Marvan výhra KO v 1. kole)
Marvan a Antoš vlétli do ringu jak hurikáni. Oba vsadili na jednu kartu a bylo vidět, že chtějí svého soupeře sestřelit. Což se i stalo a otevřená bitva skončila knockoutem v prvním kole a zkušenější Marvan si tak připsal již třetí profesionální výhru a zároveň třetí před limitem.

Ondřej Marvan vs Martin Antoš Ondřej Marvan vs Martin Antoš

3. Martin Mráz vs František Kynkal (Kynkal výhra TKO 3. kolo)
Tento souboj byl jednoznačně tím nejtvrdším a nejbrutálnějším z celého galaododpoledne. Mráz a Kykal jsou klasickými těžkými vahami s neskutečně tvrdými ranami a v ringu to opravdu lítalo.
V prvním kole zasypával domácí Viking svého soupeře smrští direktů a háků a vypadalo to na brzký konec. Jenže zkušený Kynkal vše ustál a do druhého kola si připravil s trenérem Radkem Vařákem úplně jinou taktiku, která na domácího bijce skvěle fungovala. Recept spočíval v levé přední ruce. Mráz ve druhém kole nebyl už zdaleka tak rychlý a přední ruka Kynkala zavřela Vikingovi nejdříve levé oko a následně i to pravé a bylo prakticky rozhodnuto.
Martin už skoro neviděl a byl i v počítání.
Do třetího kola sice oba borci ještě nastoupili, ale netrvalo dlouho a František Kynkal si zaslouženě připsal pátou výhru před limitem z šesti vyhraných duelů.
Očekává se, že Trutnovští budou chtít odvetu, zdali na ní dojde se dozvíme v následujících týdnech nebo měsících. Pozápasové fotky ukázali jak tvrdý souboj to byl, oba borci měli nesčetně modřin a podlitin a to se boxovali pouhá necelá tři kola.

Martin Mráz vs František Kynkal Martin Mráz vs František Kynkal Martin Mráz vs František Kynkal Martin Mráz vs František Kynkal Martin Mráz vs František Kynkal

4. Jakub Synek vs Daniel Vencl (99:91, 99:92 a 98:93)
Do prvního titulového duelu o Baltický pás francouzské organizace UBO se postavili dva kamarádi Jakub Synek a Daniel Vencl, jenž spolu měli v minulosti už exhibiční zápas v Poděbradech.
Domácí vlk od prvního kola určoval tempo a po technické stránce byl boxersky úplně jinde. Poděbradský boxer zase spoléhal především na své tvrdé rány, které Synek několikrát v zápase dost pocítil.
Na konci třetího kola se oba borci pustili na chvilku do otevřené bitvy a připomínalo to předchozí řežbu mezi Mrázem a Kynkalem.
Ovšem boxeři pochopili, že tudy cesta nevede a další takové výměny jsme se nedočkali.
Jakub svou obávanou přední rukou, kterou ještě drží u těla a soupeř prakticky těžko odhadne, kdy vyletí rozsekl Venclovi obočí a krev mu po zbytek zápasů zalévala celé oko. Synek si celý zápas hlídal a Vencl marně hledal na svého soupeře recept.
Po polovině zápasu už bylo jasné, že pokud bude chtít vyhrát Daniel Vencl, musí svého soupeře sestřelit, neboť Jakub měl jasně na bodováno.
Ačkoliv to Dan občas zkusil, chyběli kombinace a vše bylo pouze o jedné ráně a tu si Synek většinou pohlídal a svého soupeře jasně vybodoval.
Jakub tak získal Baltickou verzi organizace UBO a také získal naší cenu pás Proboxing.cz, který držel Daniel Vencl ze souboje s Ludvíkem Giňou.
U obou borců jsme zjišťovali případnou odvetu a ani jeden se ji nebrání a třeba by se mohli utkat na konci roku v kolébce boxu v pražské Lucerně.

Jakub Synek vs Daniel Vencl Jakub Synek vs Daniel Vencl Jakub Synek vs Daniel Vencl Jakub Synek vs Daniel Vencl Jakub Synek vs Daniel Vencl

5. Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho (Parlagi výhra KO ve 2. kole)
Hlavní zápas galaodpoledne byl ve znamení exotického souboje. O Interkontinentální titul UBO se postavil nejlepší tuzemský boxer Martin „Cracker“ Parlagi a několikanásobný tanzanský šampión Francis Miyeyusho.
Martin prošel pod vedením trenéra z SK Boxing Praha Martinem Mrázem neskutečnou progresí a v ringu to bylo znát.
Dříve se Martinovi vyčítalo, že nedokáže svou kvalitu z tréninku a sparingů přenést i do ringu. Toto zlepšení jsme zaznamenali už v brněnském Sonu, kdy svého soupeře poslal pětkrát do počítání a celých 6 kol boxoval v plném tempu bez ztráty na rychlosti a kvality.
Tuto sobotu to zdokonalil a byl ho celý ring. Obrovská rychlost a síla úderů brala početnému diváckému osazenstvu dech a v už v prvním kole poslal tanzanského soupeře po tvrdých kombinacích do počítání.
Na začátku druhého kola kousal i Francis, když parádní kombinací Parlagiho u provazů nachytal v nedbalkách, jenže Parlagi následující kombinaci svou pověstnou tvrdou ranou na žebra zápas ukončil a získal tak Interkontinentální titul UBO a už na podzim se plánuje další velký zápas jak potvrdil manažer Stanislav Škoda.
Martin se posunul na 84. místo na světě a 13. místo v Evropě!
Martina přijeli podpořit i slovenští fanoušci z Vranova na Topľou odkud slovenský boxer pochází, tak kamarádi a trenéři z klubu Zeplin Workout Michalovce v čele s Peterem Kosarem.
Velký respekt si zaslouží samozřejmě i soupeř Francis Miyeyusho, který do České republiky odcestoval z Tanzanie úplně sám a zde mu v rohu stáli slovenští trenéři.

Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho