Trilogie na spadnutí? Změří Mike Tyson své síly s Evanderem Holyfieldem v exhibičním duelu?

Čtyřnásobný šampion těžké váhy Evander „The Real Deal“ Holyfield (44-10-2, 29 KO) i historicky nejmladší šampion „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) se plánují vrátit do ringu. Dojde na jejich třetí měření sil?

Oba legendární Američané se potkali v jednom ringu celkem dvakrát. Poprvé v roce 1996, kdy technickým knockoutem v jedenáctém kole zvítězil Holyfield a v roce 1997, kdy souboj skončil diskvalifikací Mika Tysona, který svému soupeři ukousl ucho ve třetím dějství. Rivalita mezi oběma je dávno pryč. Třiapadesátiletý rodák z New Yorku se několikrát omluvil svému o čtyři roky staršímu krajanovi a oba válečníci si několikrát padli do náruče. Jenže nyní je spojuje návrat do ringu k exhibičním duelům. Že by se fanoušci dočkali fantastické trilogie.

V říjnu minulého roku ohlásil bývalý nesporný král křížové váhy a čtyřnásobný šampion těžké váhy návrat do ringu. „Jde o velkou věc. Fanoušci v Japonsku mají jedinečnou příležitost vidět v ringu čtyřnásobného světového šampiona těžké váhy.“ – Prohlásil Holyfield, který by se rád ukázal v exhibičním souboji na japonské půdě v tomto roce. Nyní se k němu připojil i jeho velký rival.

„V posledním týdnu jsem se snažil o nějaké údery, ale moje tělo je pěkně bolavé. Pekelně mě bolí prsty z každého úderu. Snažím se dostat do formy, abych se mohl vrátit do ringu na nějaké kratší exhibice. Tři, nebo čtyři kola pro dobré účely. Chtěl bych těmi penězi pomoci matkám bez domova, nebo drogově závislým, jako jsem byl i já. Každý den si dám kardio trénink. Jezdím na kole, běhám na páse zhruba hodinku. Pak cvičím s lehkými váhami 300 až 250 opakování. Svůj den se snažím začít boxerským tréninkem. Nějaké údery, kombinace, ale budu upřímný, mám fakt bolesti. Cítím se, jako by mě zbili tři chlápci. Ovšem zlepšuje se to a já věřím, že se dostanu do dobré kondice.“ – Prozradil před pár dny Tyson. Chystá se velký exhibiční duel dvou bývalých mistrů světa, nebo si každý půjde svoji cestou?