Trilogie mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem se zřejmě odehraje až na konci roku!

Na třetí střet mezi aktuálním králem a šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a bývalým světovým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) si zřejmě počkáme do konce roku.

V prosinci roku 2018 se oba obři střetli poprvé a výsledkem byla kontroverzní remíza. Fanoušci museli čekat přes rok, než se dočkali odvety mezi americkým knockoutérem Deontayem Wilderem a britským obrem Tysonem Furym. Druhý souboj však byl jednoznačnou dominancí jednatřicetiletého rodáka z Manchesteru, který v sedmi kolech šeredně zbil o tři roky staršího rodáka z Tuscaloosy. Tentokrát příznivci těžké váhy neměli čekat na třetí souboj nijak dlouho. „Bronzový Bombarďák“ okamžitě po výprasku aktivoval doložku o trilogii a vše se směřovalo na 18.7.2020 do Las Vegas.

Jenže svět zasáhla pandemie koronaviru a tak bylo zcela jasné, že v tomto termínu se třetí měření sil dvou nejlepších těžkých vah této éry neodehraje. Stáj Top Rank Boxing, jenž zastupuje hvězdného „Gypsy Kinga“, naznačila, že se souboj přesune na 3.10.2020. Ovšem ani toto datum nebude konečné. Důvod je samozřejmě jednoduchý. Do té doby totiž atletické komise nepovolí galavečery za účasti publika, což by konkrétně pro tento duel znamenalo obrovskou finanční ztrátu. Za odvetu se totiž vybralo na vstupenkách sedmnáct milionů dolarů a proto se promotéři rozhodli souboj opět přesunout. „Tyson Fury se s Deontayem Wilderem zřejmě střetne nejdříve v listopadu, nebo v prosinci.“ – Sdělil médiím šéf americké stáje Bob Arum. Fanoušci si tedy budou muset ještě počkat na bitvu dvou titánů nejtěžší váhové kategorie.