Trilogie dovršena: Ali vypnul Listona v pátém kole!

Máme za sebou první semifinálový duel eWBSS, ve kterém se utkali potřetí v kariéře Muhammad Ali a Sonny Liston. Ali znovu dokázal Listona ukončit před limitem! Video a galerie!

27.3.202 – eWBSS
Muhammad Ali vs Sonny Liston
Semifinálový duel

Původně se měl Muhammad Ali (56-5-0, 37 KO) utkat s krajanem Joe „Smokin“ Frazierem (32-4-1, 27 KO), který ve čtvrtfinálovém souboji brutálně sestřelil britského tvrďáka Lennoxe Lewise (41-2-1, 32 KO).

V den zápasu ale přišla rychlá změna a pravděpodobně zraněného Fraziera musel nahradit velezkušený tvrďák Sonny Liston (50-4-0, 39 KO) kterého již Ali dokázal dvakrát před limitem zničit v letech 1964 a 1965.

Třetí duel začal přesně dle očekávání. Ali byl rychlejší, přesnější a mnohem lépe se pohyboval. Na druhé straně Sonny Liston spoléhal na své tvrdé granáty.

Od prvního kola byla vidět velká rivalita a spousty tvrdých výměn. Ve druhém kole Ali poslal tvrdým zvedákem Listona do prvního počítání. Ten se sice zvedl a pokračoval v boji, ale Aliho tempo neustávalo.

Ve třetím dějství Ali svého soka tvrdě zasáhl a ten měl velké problémy se udržet na nohách. Souboj pokračoval podle stejného scénáře. Ve čtvrtém kole se Liston znovu poroučel na podlahu ringu a byla jen otázka času, kdy jej Ali ukončí.

Ukončení přišlo v pátém kole, ve kterém Ali opět dominoval a nejprve Listona po tvrdých kombinacích zahnal do rohu ringu, kde jej následné dokončil.

Zítra nás čeká druhý semifinálový duel a to souboj „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) vs „Big“ George Foreman (76-5-0, 68 KO). Tento velký boj bude začínat opět ve 20:00! Kdo z těchto dvou legend vyzve v neděli ve finále Muhammada Aliho?


Čtvrtfinálové duely

1. Muhammad Ali vs Evander Holyfield

2. Joe Frazier vs Lennox Lewis

3. Mike Tyson vs Eric Esch

4. George Foreman vs David Haye