Tři nejrychlejší knockouty v historii titulových soubojů těžké váhy!

Těžká váha je královskou kategorií profesionálního boxu. Války obrů od pradávna lákaly masy fanoušků a brutální knockouty bavily celý svět. Pojďme se nyní společně podívat na tři nejrychlejší knockouty v historii titulových soubojů.

3. Joe „The Brown Bomber“ Louis (66-3-0, 52 KO) vs. Johnny Davis (5-20-0, 2 KO) – Legendární Joe Louis je v žebříčku nejrychlejších knockoutů třetí, ale je potřeba říci, že k tomuto zápisu do historie přišel hodně snadno. V roce 1944 přicestoval tehdejší šampion NYSAC (předchůdce WBA) do New Yorku, kde měl ukázat své umění fanouškům. Mezi hromadou lidí se tehdy nacházel i Johnny Davis, muž jenž se věnoval boxu pouze na klubové úrovni byl vybrán, aby se v exhibičním utkání poměřil s legendou. Duel byl schválen, ale předseda NYSAC nečekaně vyhlásil, že neexistuje nic, jako exhibiční souboj a že titul bude v sázce. Jenže jelikož byl Davis spíše rváčem z gymu a měl v té době za sebou jen šest utkání, tak se komise rozhodla pouze pro čtyřkolový duel, což vytvořilo tlak na šampiona. Čtyři dějství jsou přece příliš krátká doba, ve které se může stát cokoliv a prohrát na body s někým, jako je Davis by byla absolutní potupa. Šampion tedy začal duel několika jaby a následně přidal brutální úder z pravé ruky, který jeho soka poslal do říše snů. V čase 0:53 prvního dějství je konec. Davis se však probere až o tři minuty později. Bohužel z tohoto souboje není žádný záznam.

2. Herbie „Dancing Destroyer“ Hide (49-4-0, 43 KO) vs. Damon „Dangerous“ Reed (48-20-0, 32 KO) – V roce 1994 se stává Herbie Hide poprvé mistrem světa WBO v těžké váze, jenže přesně o rok později jej o titul připravuje skvělý Američan Riddick Bowe, který titul jednou obhájí, ale nakonec jej uvolní kvůli trilogii s Evanderem Holyfieldem. Šanci tedy opět dostává Brit narozený v Nigérii. V roce 1997 poráží Tonyho Tuckera a chystá se zapsat do historie těžké váhy nesmazatelným písmem. Pro první obhajobu svého pásu si totiž vybírá Damona Reeda. Průměrný Američan, který se musí vážit v mikině, teplácích a botách, aby splnil váhový limit těžké váhy. Tudíž prakticky stejný mismatch, jako v případě Louise, ale tady alespoň šlo o zkušeného profesionála. Každopádně Hide cítil svoji šanci na nejrychlejší knockout v historii těžké váhy a okamžitě se do Američana pustil. Reed u provazu chybuje a Britův hák přesně najde jeho bradu. Evidentně otřesený Reed ještě zvládne vstát, ale další tvrdý výpad Hida již ukončuje zkušený ringový sudí Rudy Battle. V čase 0:52 se tedy Herbie Hide zapisuje do historie těžké váhy, jako majitel nejrychlejšího knockoutu v titulové bitvě těžké váhy.

1. Lamon „Relentless“ Brewster (35-6-0, 30 KO) vs. Andrew Golota (41-9-1, 33 KO) – Pokud předchozí dva duely byly minelou, kdy na jedné straně stál zkušenější bojovník a na straně druhé spíše průměrný, až podprůměrný borec, tak tento souboj byl naprosto legitimní. Golota už sice byl za svým výkonnostním vrcholem, zatímco Brewster byl na svém vrcholu a po vítězném souboji s Wladimirem Klitschkem byl i šampionem WBO. Polský válečník však v roce 2004 absolvoval dvě bitvy o světový titul a ani v jedné nezklamal. S šampionem IBF Chrisem Byrdem remizoval a šampion WBA John Ruiz jej porazil velice těsně na body (113-112 a 2x 114-111). Vše tedy nasvědčovalo tomu, že i pro Amerického šampiona bude polský obr těžkým úkolem. Jenže souboj v United Center v Chicagu trval jen dvaapadesát vteřin. Američan narozený v Indianapolis se okamžitě zakousl do Goloty a již po deseti vteřinách jej po tvrdém háku poslal poprvé k zemi. Evidentně otřesený Polák dokázal vstát, ale další výpad šampiona jej poslal tentokrát až mimo provazy. Polský obr ukázal srdce, kdy se ještě jednou dokázal postavit, ale jen oddálil svůj konec, který přišel prakticky v dalším útoku rozjetého Brewstera. Ten opět našel bradu Goloty a ringový sudí Genaro Rodriguez raději ukončil trápení polského obra.