Trenér Wildera: Deontay vážil v prvním souboji s Furym příliš málo. V odvetě to změníme!

Trenér a manažer aktuálního šampiona WBC těžké váhy Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-0-1, 41 KO), Jay Deas, věří, že jeho svěřenec by s vyšší váhou knockoutoval v prvním souboji Tysona „Gypsy King“ Furyho (29-0-1, 20 KO).

„Váha byla v tu dobu docela problém. Deontay byl z toho souboje natolik nadšený, že nedodržoval pravidelně jídlo.“ – Začal své povídání kouč Wildera, který by v odvetném souboji měl přijít s váhou okolo sto kilogramů. „V den souboje vážil Deontay pouze 94,8 kilogramů. Než ve dvanáctém kole poslal Furyho na zem, tak měl asi devadesát kilogramů, což znamená, že byl již křížovou váhou. To nyní rozhodně nechceme opakovat. Chceme, aby Deontay přišel těžší a silnější.“ – Pokračoval ve svém výkladu Deas.

Následně se rozpovídal i o Furym. Brit podle něj udělal velkou chybu, když propustil Bena Davisona a najal si Sugar Hilla Stewarda. „Kdykoliv se boxer odloučí od svého trenéra, se kterým měl úspěchy, tak je to výhoda pro jeho soupeře. Chemie mezi koučem a svěřencem se nerodí přes noc. Ben byl pro Tysona mnohem víc, než jen trenér. Byl to také bratr, přítel, terapeut. S takovými lidmi se nesetkáte každý den. Steward je bezpochyby skvělým trenérem s obrovskými zkušenostmi z Kronk Gymu, ale naskakuje příliš pozdě před velkou bitvou.“ – Myslí si Američan.