Trenér Tysona Furyho: Na Anthonyho Joshuu nepotřebujeme měnit styl!

Trenér aktuálního krále těžké váhy a šampiona WBC Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO), SugarHill Steward, si nemyslí, že by jeho svěřenec měl měnit styl v případném sjednocujícím souboji s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO).

Aktuální král těžké váhy a šampion WBC Tyson Fury je mistrem překvapení. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru šokoval svět, když sesadil z trůnu ukrajinskou legendu Wladimira Klitschka, následně se vrátil po psychických problémech zpět do ringu a málem ukončil i vládu nejobávanějšího knockoutéra těžké váhy Deontaye Wildera, kterou nakonec stejně ukončil letos v únoru. Britský obr hlásil, že amerického soka knockoutuje, čemuž nikdo nevěřil, ale on přesto splnil to, co slíbil. Ke skvělému demoličnímu vítězství mu hlavně pomohl výborný americký trenér SugarHill Steward, jenž se nyní rozpovídal i o případném sjednocujícím souboji jeho svěřence s Anthonym Joshuou. Podle Stewarda totiž Fury nemusí vůbec měnit styl boje a Joshuu může zdolat podobným výkonem, jako předvedl proti Wilderovi.

„Proč by měl měnit styl? Já tomuto stylu věřím celým svým srdcem. Mnoho bojovníků vyhrávalo tímto způsobem.“ – Začal své povídání pro Sky Sports synovec legendárního kouče Emanuela Stewarda. „Tento styl boje funguje po celá desetiletí a zvítězil v tisíci soubojích. Nikdo nás opět nemusí brát vážně. Stejně tomu bylo i před soubojem s Wilderem, ale nejde o slova, nýbrž o činy. Tyson je velice inteligentní boxer. Nyní se učí zcela něco nového a ví přesně, co má dělat. Joshua je skvělý, silný a talentovaný borec, který dokáže zasáhnout tvrdě oběma rukama. Jde o jednu z největších hvězd profesionálního ringu, ale abychom je mohli s Tysonem porovnat, tak se musí střetnout v jednom ringu.“ – Dokončil vyprávění kouč detroitského Kronk Gymu. Oba šampioni však nejprve musí splnit své povinnosti. Tyson Fury je smluvně vázán k trilogii s Deontayem Wilderem a Anthony Joshua musí hájit své pásy proti Kubratu Pulevovi.