Top Rank Boxing zvítězila v dražbě na pořádání souboje Ramirez-Alvarez!

Stáj Top Rank Boxing zvítězila v dražbě a bude tak moci pořádat eliminační souboj polotěžkých vah v rámci organizace WBO mezi Gilbertem „Zurdo“ Ramirezem (40-0-0, 26 KO) a Eleiderem „Storm“ Alvarezem (25-1-0, 13 KO).

Hodně zajímavá situace nastala v polotěžké váze. Minulý rok v listopadu totiž hvězdný Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) knockoutoval v jedenáctém dějství šampiona WBO Sergeye „Krusher“ Kovaleva (34-4-1, 29 KO), ale následně se rozhodl uvolnit titul a přesunout se opět o váhovou kategorii níže. Šestatřicetiletý ruský veterán se pro změnu rozhodl zkusit štěstí o váhovou kategorii výše. Pás šampiona WBO tedy zůstal volný a sama organizace se rozhodla pro mini turnaj, kde se čtyři válečníci pobijí o uvolněný titul. První duel tvoří dva ruští borci Umar Salamov (25-1-0, 19 KO) a Maksim Vlasov (45-3-0, 26 KO). Druhý střet obstarají dva latinskoameričtí boxeři Eleider Alvarez a Gilberto Ramirez.

Pětatřicetiletý Kolumbijec se stal šampionem WBO polotěžké váhy v roce 2018, když v sedmi kolech nečekaně porazil již zmíněného Kovaleva. Rus mu však porážku vrátil a opět si vzal zpět svůj titul WBO. O sedm let mladší Mexičan byl také šampionem WBO, ale o váhovou kategorii níže a nyní by rád dosáhl na titul i ve druhé váze. K tomu nyní dostane možnost, jelikož jeho stáj Top Rank Boxing zvítězila v dražbě na tento duel s nabídkou 350 tisíc dolarů a stává se tak organizátorem této bitvy. Vedení Top Ranku následně oznámilo, že aktuální světová čtyřka a světová pětka polotěžké váhy se střetnou na galavečeru v New Yorku, který proběhne 30.5.2020 a jehož hlavní událostí bude sjednocující bitva mezi šampionem WBC, WBA, WBO lehké váhy Vasylem Lomachenkem a šampionem IBF Teofimem Lopezem.