TOP 5 knockoutérů těžké váhy aneb kdo je nejobávanějším mužem této éry?

Těžká váha a knockouty, to jsou dvě věci, které zkrátka patří k sobě. Kdo je však nejhrozivějším mužem této éry a kdo patří mezi největší knockoutérská esa této doby? To zjistíte v tomto článku, kde vám představíme pětici nejlepších ranařů.

Každý fanoušek profesionálního boxu miluje knockouty. To jsou ty momenty, kdy všichni vstáváme ze židlí a se zatajeným dechem sledujeme celou situaci. My jsme si pro vás připravili článek, kde se podíváme na pět nejúspěšnějších knockoutérů této doby. Při výběru jsme se soustředili na TOP 25 nejlepších borců královské kategorie a na jejich knockoutový percentil. Pojďme si je tedy představit.

5. Tony „La Conquete“ Yoka (7-0-0, 6 KO) – Celým jménem Tony Victor James Yoka je aktuální světovou pětadvacítkou nejtěžší váhové kategorie. Tento sedmadvacetiletý rodák z Paříže získal nespočet úspěchů mezi amatéry. V roce 2015 byl bronzový na evropských hrách, ve stejném roce vyhrál světový šampionát a o rok později dosáhl na zlatou olympijskou medaili. Mezi profesionály toho zatím moc neodboxoval, ale přesto předvedl skvělé výkony. V minulém roce si připsal cenná dvě vítězství nad německými obry Alexanderem Dimitrenkem a Michaelem Wallischem, které knockoutoval expresně ve třetím dějství. Yoka má zatím knockoutovou úspěšnost 85,71% a to jej řadí na páté místo našeho žebříčku. Navíc do budoucna je žhavým kandidátem na post světového šampiona.

4. Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) – Celým jménem Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua je aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO. Třicetiletý rodák z Watfordu právem patří do našeho výčtu největších knockoutérů této doby. Jeho demoliční představení doslova bavily fanoušky po celém světě a právě proto se z něj stala jedna z největších hvězd profesionálního boxu. Joshua je také velice úspěšným amatérem, když se stal vicemistrem světa a olympijským vítězem. Před limitem dokázal ukončit taková jména jakými jsou Dillian Whyte, Alexander Povetkin, či Wladimir Klitschko. Jenže v posledních dvou představeních se tento stroj na knockouty maličko zastavil. V minulém roce poprvé prohrál s Andym Ruizem a následně předvedl spíše hodně taktický výkon. Mnoho fanoušků však očekává, že se tento britský obr vrátí zpět do zabijáckého módu velkolepým ukončením jeho dalšího soupeře Kubrata Puleva. Aktuální knockoutová úspěšnost Joshuy je 87,5%.

3. Joe „Juggernaut“ Joyce (10-0-0, 9 KO) – Celým jménem Joseph Obey Joyce je aktuální jedenáctkou těžké váhy. Čtyřiatřicetiletý rodák z Londýna je velice úspěšným amatérem. V roce 2013 bral bronzovou medaili na mistrovství Evropy, v roce 2015 stejný úspěch zapsal na mistrovství světa a vše korunoval stříbrnou medailí na olympijských hrách. Mnoho odborníků Joycovi vyčítalo, že se mezi profesionály přesunul pozdě, ale to může být pro fanoušky paradoxně dobře, protože nemá čas ztrácet čas a tak se odhodlaně pouští do těch největších bitev s těmi nejlepšími soupeři. Tento 198 centimetrů vysoký obr není čistým puncherem, který vás sundá jednou dobře mířenou ránou, ale jeho soustavný tlak a tvrdé údery doslova dělají z obličejů jeho soupeřů sekanou. Před limitem navíc dokázal ukončit bývalého šampiona Bermana Stiverna, či ruského obra Alexandera Ustinova. Jediný muž, jenž s ním dokázal ustát všechna vypsaná kola byl Bryant Jennings. Joyce má tedy aktuálně knockotovou úspěšnost 90% a 7.11.2020 ji může úspěšně rozšířit, protože jej čeká velké britské derby s dalším mužem našeho výčtu Danielem Duboisem.

2. Daniel „Dynamite“ Dubois (14-0-0, 13 KO) – Nejmladší chasník našeho výběru, přesto jeden z nejbrutálnějších mužů nejtěžší váhové kategorie. Dvaadvacetiletý rodák z Londýna aktuálně okupuje osmnáctou příčku světového žebříčku a podle mnohých je jedním z největších talentů této éry. Už jeho přezdívka „Dynamit“ dává tušit, že tento 196 centimetrů vysoký obr s dětskou tváří má opravdové granáty ve svých rukavicích. Jediný, kdo s ním vydržel všechna vyspaná kola, byl zkušený americký veterán Kevin Johnson, ale od té doby se britský stroj opět rozjel. Razvan Cojanu se pakoval ve druhém dějství, Richard Lartey ve čtvrtém, Nathan Gorman v pátém, Ebenezer Tetteh v prvním a Kyotaro Fujimoto ve druhém. Ovšem Dubois stále nebyl pořádně otestovaný kvalitním soupeřem, což se může změnit již 7.11.2020, kdy se střetne se svým krajanem Joe Joycem a hned zjistíme, jestli je tento mladík opravdovým knockoutérským esem. Aktuálně má však úspěšnost ukončení 92,86%.

1. Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) – Celým jménem Deontay Leshun Wilder je bývalým světovým šampionem WBC a opravdovým králem knockoutů. Byť jeho amatérská kariéra nebyla nikterak dlouhá, tak dokázal vyhrát prestižní turnaj Golden Gloves i americký národní šampionát a na olympijských hrách bral bronzovou medaili. Mezi profesionály už ničí své soupeře skoro dvanáct let a jeho pravačka je hotovým dílem zkázy. Pokud tomuto čtyřiatřicetiletému rodákovi z Tuscaloosy chvíli počkáte v dostřelu, tak se nejspíš dočkáte sladkých snů přímo v ringu. Své o tom ví například Luis Ortiz, Bermane Stiverne, Dominic Breazeale, či Artur Szpilka, kterého museli dokonce odnášet na nosítkách. S tímto Američanem si opravdu není radno zahrávat. Ovšem jeho kryptonitem se stal aktuální král těžké váhy Tyson Fury, který jako jediný s Wilderem neprohrál a navíc mu v únoru tohoto roku dal ochutnat jeho vlastní medicínu. To však nemění nic na tom, že „Bronzový Bombarďák“ je tím nejhrozivějším mužem této éry, jelikož jeho jediný úder může zvrátit celý souboj. S knockoutovým percenitlem 93,18% je tedy naším jasným vítězem.