Tony Yoka se poprvé představí v USA na galavečeru Stevenson-Marriaga!

Zlatý olympijský medailista z roku 2016 Tony „La Conquete“ Yoka (7-0-0, 6 KO) se poprvé ve své profesionální kariéře představí v zámoří 14.3.2020 na galavečeru v divadelním sále Madison Square Garden.

Sedmadvacetiletý Francouz platí za jednoho z největších talentů těžké váhy. Mistr světa mezi amatéry z roku 2015 a olympijský vítěz z roku 2016 zatím čeří vody nejtěžší váhové kategorie bez zaváhání. V minulém roce se stal rodák z Paříže katem německých obrů, když ve třech kolech vyprovodil Alexandera Dimitrenka a následně také ve třech kolech zbil Michaela Wallische. Původně měl Yoka stihnout v prosinci ještě jeden souboj s Christianem Hammerem, ale ten se nakonec odložil na dobu neurčitou.

Místo toho podepsal Yoka začátkem tohoto roku promotérskou smlouvu se stájí Top Rank Boxing, které vládne pevnou rukou Bob Arum. Aktuálně třiačtyřicátý muž světového žebříčku by si měl odbýt svůj první souboj pod touto stájí a debut na americké půdě 14.3.2020 v New Yorku, kde doplní kartu v divadelním sále Madison Square Garden. Jeho soupeř zatím není znám. Zde se o hlavní souboj postará šampion WBO pérové váhy Shakur „Fearless“ Stevenson (13-0-0, 7 KO), kterého vyzve třiatřicetiletý Kolumbijec a aktuální světová osmačtyřicítka Miguel „The Scorpion“ Marriaga (29-3-0, 25 KO).