Tony Yoka by rád v létě poměřil síly s Johannem Duhaupasem!

V létě by jsme mohli být svědky celkem zajímavé podívané. O Francouzské derby s Johannem Duhaupasem (37-5-0, 24 KO) si řekl zlatý medailista z olympijských her, Tony „ La Conquete“ Yoka (5-0-0, 4 KO).

Šestadvacetiletý Yoka platí za jednu z největších nadějí těžké váhy a světového boxu. Olympijský vítěz, jehož otec byl také profesionálním boxerem, zamířil mezi smetánku profesionálního boxu v roce 2017, když si již ve druhém kole snadno poradil s Travisem Clarkem. Následně zdolal i Rice, Baghouze, Leoneta a v posledním duelu dokonce dokázal ukončit i britského držáka Davida Allena. Jenže tady se jízda zastavila a rodák z Paříže dostal stopku za doping. Spíše za to, že se v daný čas nenechal testovat antidopingovou kontrolou a nacházel se na úplně jiném místě.

Roční zákaz mladému Francouzovi vyprší v létě a on zatoužil po francouzském derby s o dvanáct let starším Johannem „Reptile“ Duhaupasem. Manažer rodáka z Abbeville sice konstatoval, že Yoka ještě bude muset zapracovat, než s Duhaupasem bude moct střetnou, ale jednání údajně probíhají. To potvrdil i francouzský Canal+, který by případný duel mezi oběma obry vysílal. Je pravdou, že Duhaupas je za poslední roky zvyklý na větší jména než je Yoka. Zase na druhou stranu rodák z Paříže je jistě lukrativní zboží, které dokáže kumulovat slušnou částku peněz.