Tony Bellew: Usyk porazí každého bojovníka těžké váhy kromě Joshuy a Furyho!

Bývalý šampion křížové váhy Tony „Bomber“ Bellew (30-3-1, 20 KO) je přesvědčený o tom, že hvězdný Ukrajinec Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) dokáže porazit každého bojovníka těžké váhy až na dvě výjimky.

Oleksandr Usyk definitivně zpečetil nadvládu nad křížovou váhou soubojem s Tonym Bellewem, který se odehrál v listopadu roku 2018. Rodáka za Liverpoolu brutálně knockoutoval v osmém dějství a obhájil tak pásy WBC, WBA, WBO a IBF. Následně zamířil do nejtěžší váhové kategorie, kde se poprvé představil 12.10.2019 v boji proti Chazzovi Witherspoonovi. Dominantní, leč ne příliš oslnivý výkon jej v očích kritiků odsoudil k neúspěchu v těžké váze. Podle většiny nemá třiatřicetiletý rodák ze Simferopolu potřebné aspekty, jako například sílu, rozměry a knockoutový úder. Jenže právě podle britského „Bombera“ dokáže Usyk zničit všechny těžké váhy až na jeho krajany Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO) a Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO).

„Usyk je skvělý bojovník. Lidé se mě často ptají, jak vidím jeho šance v těžké váze a já jim vždy odpovídám, že se musí nechat překvapit. Podle mě dokáže porazit každého kromě dvou opravdu velkých chlapců. Bohužel Usyk není dostatečně velký na to, aby porazil Anthonyho Joshuu a rozhodně není dost velký na to, aby zdolal Tysona Furyho. Takže jediná věc, která mu nedovolí sáhnout si na světové tituly bude jeho výška, rozpětí paží a váha. Nemyslím to vůči Oleksandrovi vůbec špatně. Naopak si myslím, že v souboji s Anthonym bude vést na bodech, jenže pak jej AJ dokáže dostat pod tlak a knockoutovat. Ubije ho. V souboji s Tysonem Furym nebude mít vůbec šanci. Ten chlap je obrovský, rychlý a je to génius. Nepustí si Usyka k tělu a postupně ho rozebere.“ – Myslí si Bellew.

Každopádně na souboj mezi Joshuou a Usykem by dojít mělo, ovšem rodák z Manchesteru už dříve prohlásil, že o střet s Ukrajincem nemá zájem. „Nemám zájem o duel s Usykem. Nemá jméno, není o něj zájem a nepřitáhne potřebný balík peněz. Takže proč bych s ním měl bojovat? Je to malá křížová váha, cizinec, nemluví dobře anglicky, nikoho nezajímá a mě ten duel nikam neposune. Chci velké bitvy, které lákají fanoušky a tohle rozhodně není jedna z nich.“ – Prohlásil v minulosti Fury.