Tony Bellew: Pokud by na mě nastoupila takováto verze Furyho, tak bych neměl žádnou šanci!

V dřívějších dobách věřil bývalý šampion křížové váhy Tony „Bomber“ Bellew (30-3-1, 20 KO), že by dokázal zdolat aktuálního šampiona WBC Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO). Nyní však musel přiznat, že se mýlil.

Psal se rok 2018 a bývalý světový šampion křížové váhy Tony Bellew měl za sebou dva souboje v těžké váze s britským rivalem a bývalým šampionem Davidem „Hayemaker“ Hayem (28-4-0, 26 KO). V obou případech dokázal krajana ukončit před limitem. V prvním duelu v jedenáctém kole a v druhém dokonce v pátém. To rodákovi z Liverpoolu nalilo hodně sebevědomí do žil a začal vyzývat ostatní těžké váhy v čele s Deontayem Wilderem a Tysonem Furym. Konkrétně u 206 centimetrů vysokého obra z Manchesteru si hodně věřil. Nyní však přiznává, že by se šeredně spletl.

„Byly časy, kdy jsem měl Furyho v hledáčku. Když se podíváte do minulosti, tak najdete pár rozhovorů, kde jsem mluvil o souboji s Furym. Po té, co jsem získal titul v křížové váze a dvakrát jsem knockoutoval Davida Haye, tak jsem byl v nejlepší formě svého života. Byl jsem přesvědčený, že mám zbraně na to, abych porazil ostatní těžké váhy. Ustál jsem přece tvrdé údery Davida Haye, tak se můžu měřit i s ostatními.“ – Rozpovídal se pro britská média dnes již sedmatřicetiletý Brit.

„Důvod, proč jsem chtěl bojovat s Furym byl ten, že naše kariéry se nacházely ve správných fázích. Já jsem měl za sebou skvělou šňůru vítězství a Fury se vracel po třech letech neaktivity. Nikdo tehdy nevěděl, jak na tom bude. Já jsem osobně věřil, že bude úplně z formy. Že ztratil hlad, se kterým letěl do Německa, kde šokoval Wladimira Klitschka. Avšak to, co jsem viděl v neděli ráno, mě změnilo názor. Protože, jestli by proti mně nastoupila takováto verze Tysona Furyho, tak bych neměl sebemenší šanci na vítězství.“ – Dokončil hodně zajímavý příběh Tony Bellew.