Tony Bellew: Oleksandr Usyk by v ringu zesměšnil Andyho Ruize Jr.!

Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) se chystá na podzim rozvířit vody nejtěžší váhové divize. Jeho poslední oběť, Tony „Bomber“ Bellew (30-3-1, 20 KO), mu věští jen tu nejsvětlejší budoucnost mezi obry.

Bývalý nesporný král křížové váhy a olympijský vítěz z Londýna, Oleksandr Usyk, měl startovat v královské těžké váze již v květnu, ale kvůli zranění bicepsu se jeho debut musel posunout. Podle posledních zpráv by se měl hvězdný Ukrajinec postavit k prvnímu souboji v těžké váze na podzim a jeho soupeřem by měl být kamerunský válečník, Carlos Takam (36-5-1, 28 KO). I když je Usyk považovaný za jeden z největších talentů napříč všemi vahami, mnozí mu mezi obry nedávají příliš šancí. Podle Tonyho Bellewa, který se stal jeho poslední obětí, je to obrovská chyba. „Usyk je výjimečný bojovník. Je nejlepší boxer, jakého jsem kdy potkal. V našem souboji sem se snažil vyhrát každé kolo, ale od sedmého dějství jsem už nemohl. Jenže souboj netrvá sedm kol. On nebyl ani unavený. Byl jsem mistrem světa a byl jsem mezi nejlepšími bojovníky světa, ale on je úplně jiná úroveň.“ – Rozpovídal se rodák z Liverpoolu.

„Usyk patří do vybrané společnosti elitních boxerů, jako je Canelo a Lomachenko. Nevidím zkrátka nikoho, kdo by jej mohl přeboxovat. Jediná věc, která jej dokáže porazit, bude velikost jeho soupeřů. To je jediná věc, kvůli které může prohrát. Pokud se však střetne se stejně velkým borcem, tak jej zničí.“ – Myslí si hvězdný Brit. Ovšem souboj s aktuálním králem těžké váhy, Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO), by měl být pro rodáka ze Simferopolu snadnou prací. „Z Ruize by si udělal legraci. Práce nohou a ringová inteligence toho chlapa je absolutně dokonalá. Jak jsem řekl, stál jsem v ringu s těmi nejlepšími. S Davidem Hayem, s mistry Evropy i s bývalými mistry světa jsem vyhrál. V ringu jsem si s nimi mohl dělat co jsem chtěl, ale jakmile jsem střetl Usyka, tak bylo vše obráceně. Byl to jediný soupeř, který se mnou dělal to, co já jsem dělal s ostatními.“ – Vysekl hlubokou poklonu zlatému olympionikovi.