Tomasz Adamek vs Przemyslaw Saleta 26. září!

Tomasz Adamek26.září se oficiálně rozloučí se svou profesionální kariérou bývalý několikanásobný mistr světa křížové váhy „Goral“ Tomasz Adamek!

26.9.2015 – Polsat Boxing Night, Lodž – Polsko
Těžká váha
Bývalá Polská jednička „Goral“ Tomasz ADAMEK (49-4-0, 29 KO) a bývalý Evropský šampión „Chemek“ Przemyslaw SALETA (44-7-0, 22 KO) se utkají v zápase, ve kterém se oba definitivně rozloučí se svou profesionální kariérou.

Je to ovšem trochu zklamání. Očekávalo se, že si Tomek Adamek vybere trochu důstojnějšího soupeře. Saleta ukončil kariéru již v roce 2006 výhrou nad Američanem Edem Perrym, kterého jasně vybodoval v šesti kolové bitvě. V únoru 2013 se do ringu přece jen vrátil a v parádní polské krvavé bitvě padl v 7. kole s dalším veteránem a známějším parťákem Andrewem Golotou. Nyní se vrací do ringu znovu.

Adamek ukončil kariéru loni v listopadu po prohraném zápase s krajanem a vycházející polskou hvězdou Arturem Szpilkou na body 92:98 a 2x 94:96. Szpilka tak získal polský národní titul a mezinárodní titul IBF, který bude obhajovat 12.června proti zatím neznámému soupeři na galavečeru v americkém Chicagu.

Sestřih zápasu Tomasz Adamek vs Artur Szpilka (8.11.2014)

Tomasz Adamek
Tomasz Adamek
Przemyslaw Saleta
Przemyslaw Saleta