Tomasz Adamek se nakonec rozloučí s profesionální kariérou 11.7.2020 v Polsku!

Historicky nejlepší polská těžká i křížová váha Tomasz „Goral“ Adamek (53-6-0, 31 KO) se se svojí profesionální kariérou nakonec rozloučí 11.7.2020 na domácí půdě v Polsku.

Bývalý světový šampion dvou váhových kategorií a neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa v těžké váze Tomasz Adamek se se svojí bohatou profesionální kariérou nakonec rozloučí 11.7.2020 na domácí půdě v Polsku. Na galavečeru v Bílsko-Bělé si to třiačtyřicetiletý veterán rozdá s o devět let starším krajanem Przemyslawem „Chemek“ Saletou (44-8-0, 22 KO). Oba borci se již potkali v roce 2015 a vítězství před limitem mohl slavit Adamek, který svého staršího soka ukončil v pátém kole.

Tento duel však rozhodně bude probíhat úplně v jiném duchu. „Mám možnost bojovat na konci listopadu v Polsku. Půjdu do ringu, vezmu si mikrofon a poděkuji všem fanouškům za ty roky podpory. Je mi už 43 let a díky bohu jsem neměl vážnější zranění, vyjma zlomeného nosu. Podařilo se mi projít všemi boji bez trvalých zranění. Stále mám dobrou paměť a doufám, že to tak bude nadále.“ – Sdělil už minulý rok v září oblíbený „Goral“. Adamek si tedy odbude svůj poslední duel na velkém jevišti před domácím publikem, než se definitivně odebere do sportovního důchodu. Hned po duelu jej však čeká ještě jedna velká událost a to svatba starší dcery Roxany.