Tomáš Šálek si to rozdá v Německu s Peterem Kadiru. Na pořadu dne bude i souboj o titul IBO!

Již tuto sobotu v Hamburku se do ringu vrátí jednadvacetiletý český obr Tomáš Šálek (11-1-0, 9 KO), který si to rozdá s dvaadvacetiletou německou hvězdičkou Peterem Kadiru (6-0-0, 2 KO) o mládežnický titul WBC.

Při německém galavečeru v Hamburku spojí síly promotérské stáje Erola Ceylana (EC Promotions) a Ulfa Steinfortha (SES Boxing), které si pro nás připravili opravdu kvalitní podívanou. Hned tři duely těžkých vah budou bavit fanoušky profesionálního boxu. Aktuální světová šestačtyřicítka Ali Eren Demirezen (11-1-0, 10 KO) se vrací po prohře s nigerijským talentem Efe Ajagbou a čeká jej zahřívací duel s běloruským boxerem Andreiem Mazanikem (13-9-0, 10 KO). I stále teprve čtyřiadvacetiletý Ilja Mezencev se vrací po porážce od Toma Schwarze a i v jeho případě půjde o duel, který jej vrátí na vítěznou vlnu. Soupeřem mu bude o tři roky starší Maďar Attila Kalman (4-1-0, 3 KO).

Ali Eren Demirezen

V Hamburku čeká hodně zajímavá bitva i na českého obra Tomáše Šálka. Jednadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem dostává šanci vybojovat ve svém třináctém profesionálním duelu mládežnický titul WBC těžké váhy, který v minulosti drželi borci širší světové špičky. Například Samuel Peter, Francesco Pianeta, Tom Schwarz, či aktuálně nejnadějnější talent Daniel Dubois. Soupeřem českého válečníka se stane o rok starší Peter Kadiru, jenž v profesionálním ringu ještě neprohrál a navíc se již stihl představit v Las Vegas na galavečeru, jehož hlavní událostí byl střet Tysona Furyho s již zmíněným Tomem Schwarzem.

Ani to však zdaleka není vše. V hlavním duelu večera vystoupí aktuální světová jednadvacítka a šampion IBO welterové váhy Sebastian Formella (21-0-0, 10 KO). Dvaatřicetiletý Němec ještě nepoznal hořkost porážky a nyní jde poprvé hájit svůj titul IBO, jenž získal minulý rok v červenci, když s přehledem vybodoval neporaženého Jihoafričana Thulaniho Mbenge. Nyní před ním stojí další bojovník z exotické země, respektive Nikaragui, Roberto „Dinamita“ Arriza (18-1-0, 14 KO). Fanoušky profesionálního boxu čeká rozhodně zajímavý galavečer u našich západních sousedů, avšak u nás se bude dát sledovat pouze prostřednictvím streamů, které se pokusíme zajistit.