Tomáš Adámek získal mezinárodní titul WBF!

Tomáš AdámekČeská jednička polotěžké váhy Tomáš ADÁMEK (22-10-2, 8 KO) včera získal mezinárodní titul WBF!

Salle Gayant, Douai, Nord – Francie
Polotěžká váha

Česká jednička Tomáš ADÁMEK (22-10-2, 8 KO) včera vybodoval 2:0 (98:92, 96:94 a 95:95) Francouzskou dvanáctku Mohameda MERAHA (12-3-3, 4 KO) a získal tak Mezinárodní titul WBFed (World Boxing Federation)!

Adámek si tak splnil sen. Již devětkrát boxoval o různé tituly, ale vždy odcházel z ringu poražen.
21.10.2009 dokonce boxoval o zajímavější titul a to o Interkontinentální WBA s Ukrajincem Vyacheslavem Uzelkovem, avšak prohrál v 5. kole technickým KO.
Nyní se konečně dočkal. Bylo to sice dlouhé čekání, ale odměna je o to sladší. Ačkoliv se nejedná o žádný prestižní titul a prakticky ve světovém měřítku nemá nějak velkou hodnotu a uznání, pro náš „malý rybníček“ v České republice to je veliký úspěch a velice Tomášovi gratulujeme a hlavně budeme doufat, že titul udrží a třeba vyzve i šampióna této organizace – Francouzskou čtyřku Tony Averlanta (21-8-2, 4 KO)
Tomáš Adámek
Tomáš Adámek

Zajímavosti

SVĚTOVÝ TITUL GBU
Václav Polák
Málo kdo ví, že například polotěžká váha Václav POLÁK (7-4-1, 5 KO) je momentálně držitelem pásu mistra světa organizace GBU (Global Boxing Union), který získal loni v listopadu výhrou nad Rakouskou jedničkou Harisem Causevicem (11-3-0, 7 KO), kterého poslal 2x k zemi a v 9. kole byl zápas ukončen technickým knockoutem.
Záznam zápasu Václav Polák vs Haris Causevic ⇓

MEZINÁRODNÍ TITUL WBF
Tomáš Man

Dalším držitelem zahraničního pásu je Tomáš MAN (13-8-1, 8 KO) od 4. dubna loňského roku drží Interkontinentální titul WBF (Wold Boxing Foundation), který získal výhrou nad Romanem Vanickým (20-37-2, 10 KO).
Tomáš Man knockoutoval Vanického ve 3. kole.