Tomáš Adámek vyzve bývalého juniorského šampióna WBO!

Tomáš Adámek vs Tim Robin LihaugŠestinásobný amatérský mistr České republiky a aktuální jednička české polotěžké váhy Tomáš Adámek, přezdívaný Jumbo se utká 28. ledna v Norsku s domácí jedničkou Timem Robinem Lihaugem! Hlavní zápas večera bude souboj o tituly WBA, WBO, WBC, IBF a IBO mezi domácí Cecilií Braekhus a Klarou Svensson ze Švédska!

28.1.2016 – The Spectrum, Oslo, Norsko
Polotěžká váha
Tomáš Adámek vs Tim Robin Lihaug

Česká jednička “Jumbo” Tomáš ADÁMEK (25-14-2, 9 KO) a norská jednička Tim Robin LIHAUG (16-2-0, 9 KO) se utkají v osmikolové bitvě v hlavním městě Norska!

Tomáš Adámek vs Toni Kraft

Tomáš odboxoval v loňském roce 3 zápasy. První měl před domácím publikem 18. března na Heroes Gate, kde vyzval gruzínskou trojku Giorgi Kandelakiho. Toho jednoznačně v šestikolové bitvě přejel a připsal si bodové vítězství 3x 60:54.
Druhý zápas ho čekal o necelý měsíc později v Mnichově, kde vyzval domácí neporaženou hvězdu a juniorského světového šampióna Toni Krafta. Kraft ukázal velký talent a Tomáše porazil až na body 98:92, 97:93 a 96:94. Ačkoliv byl zápas více v režii domácího borce, Tomáš nezklamal a svému soupeři nedal výhru zadarmo.

Tomáš Adámek vs Toni Kraft

V posledním zápas vyrazil až do chladného Finska, kde se 10. září utkal s domácím neporaženým boxerem Dayronem Lesterem. Velmi vyrovnanou bitvu nakonec Tomáš prohrál na body 78:73, 77:74 a 77:73. Ovšem jeho výkon byl opět parádní.
Na tento duel Tomáš prošel přípravou i v Německu, kde společně s Toljou Hunanyanem připravovali mistra světa organizace WBA Juergena Braehmera na jeho obhajobu, kterou měl 1. října s Nathanem Cleverlym.

Tomáš Adámek, Juergen Braehmer, Anatoli Hunanyan

Tim Robin Lihaug poznal v profiringu zatím pouze dvě porážky. na začátku kariéry dostal překvapivé KO ve 3. kole od Švéda Oscara Ahlina a druhou porážku mu uštědřil loni v červenci Arthur Abraham, který jej zničil v 8. kole technickým knockoutem v souboji o mezinárodní titul WBO.
Tim naposledy boxoval 3. prosince, když před domácím publikem spráskal ve dvou kolech neškodného Maďara Gerge Horvatha.

Arthur Abraham vs Tim Robin Lihaug

Favoritem zápasu je samozřejmě o 12 let mladší domácí bijec. Ovšem Tomáš i ve svých 36ti letech je velké nebezpečí pro každého boxera a dá se očekávat tvrdá bitva, která skončí až na body. Hlavní zápas galavečera bude souboj domácí neporažené mega hvězdy Cecilie Braekhus, která bude obhajovat tituly WBA, WBO, WBC, IBF a IBO proti švédské reprezentantce Kláře Svensson.

Cecilia Breakhus vs Klara Svensson