Tomáš Adámek: Odvětě bych se nebránil!

Tomáš AdámekČeská jednička polotěžké váhy Tomáš “Jumbo” Adámek (26-14-2, 9 KO) v pátek dokázal ovládnout těžký souboj v mrazivém Norsku, když vybodoval domácí hvězdu Tima Lihauga (16-3-0, 9 KO) a vyhřívá se v první stovce světového ratingu! Nyní se můžete podívat na rozhovor s českým sympaťákem, který se ve svých 36 letech rozhodně nechystá do boxerského důchodu!

24.2.2017, Norsko, Oslo – sestřih zápasu
Tomáš Adámek vs Rim Robin Lihaug
79:73 – 79:74 – 77:76

Tome především velká gratulace k cennému skalpu. Jak by si zhodnotil tvou norskou bitvu s domácí hvězdou Timem Robinem Lihaugem?
„Myslím si ze od začátku zápasu jsem nedal soupeři šanci, aby mě porazil. Měli jsme stanovený game plán, který jsem držel po celý zápas a vše vyšlo na jedničku“.

Jak ovlivnilo přípravu posunutí tvého zápasu o celý měsíc z důvodu zranění Cecilie Breakhus, která měla na galavečeru hlavní duel?
„Bylo to velmi nepříjemné, musel jsem se opět znovu nastavit na jiné datum což nikdy není lehké! Ale myslím si, že se nám to povedlo, i když to bylo velmi komplikované“.

Tomáš Adámek

Upřímně, čekal si, že dokážeš Lihauga přejet takový způsobem? Body hovoří jasně ve tvůj prospěch.
„Zápasy venku jsou vždy těžké! Věděl jsem, že na něj mam, ale otázkou bylo, zda předvedu takový výkon, aby to viděli i rozhodčí a nakonec se to podařilo“.

Výhra tě posunula do první stovky, kam rozhodně patříš. Čekal si, že se tam ještě ve svých letech dostaneš?
„Tak ono to je o jednom zápase. Já jezdím skoro pořád boxovat ven a nikdy to není žádný špatný boxer. Skoro všichni boxeři, s kterými jsem za poslední 2 roky boxoval, jsou v první stovce. Takže stačí, aby vyšel jeden zápas a je to. Samozřejmě jsem v to doufal, jinak už bych asi neboxoval“.

Tomáš Adámek a Anatoli Hunanyan

Nesondovali norští promotéři, zdali by nemohla být odveta, aby se ti pokusili porážku vrátit?
„Nic jsem nezaznamenal, ale rozhodně bych se tomu nebránil“.

Nyní tě čekají mnohem zajímavější nabídky a možná i zápas o nějaký prestižní titul. Jaké jsou tvé další plány?
„Teď si rozhodně udělám dovolenou, příprava byla velmi dlouhá, nějaké ty šrámy jsou, takže hodím chvilku relax a vypnu hlavu, abych se mohl vrátit zase s chuti do tréninku“.

Tomáš Adámek vs Tim Lihaug

Je na pořadu dne souboj o český titul s Karlem Hořejškem nebo z aktuálního postavení pro Tebe tento zápas nemá smysl?
„Já bych se tomu asi nebránil, ale vše by záleželo na podmínkách. Určitě to pro mě není priorita“!

Když jsme si po zápase volali, tak tě tvůj trenér a především kamarád Anatoli Hunanynan zašíval. Jaký je Tolja „chirurg“?
„To nevím. To zašíval on (smích) Ne vážně, věříme si a šil mě už několikrát, takže nemám důvod se bát, aby mě to hned po zápase nezašil. Vlastně když si vzpomenu, vždy když mě šil, povedl se dobry výsledek“. (smích)

Tomáš Adámek vs Tim Lihaug

Když se vrátíme k Toljovi. Ten byl na operaci s rukou. O co přesně šlo a kdy ho zase uvidíme v ringu?
„Museli mu vyčistit ten operovaný kloub, vypadá to dobře a jak ho znám, bude co nevidět zpět v ringu“!

Česká stáj Qwert Boxing v Česku pořádá velmi zajímavé galavečery Box Live plný hvězd a s titulovými zápasy a nyní 11. března dostane do Prahy legendu Floyda Mayweathera. Napadlo by tě to, že od Mika Tysona se podaří českým promotérům dostat do Česka další takovou hvězdu světové třídy?
„Tohle bych asi vážně nečekal. Je to TOP! Určitě to českému boxu hodně pomůže! Jen tak dal“!

Tomáš Adámek vs Tim Lihaug

Už tě nevídáme na Heroes Gate ani v Lucerně. Myslíš, že po tomto úspěchu přijdou opět nabídky na české galavečery, především na již zmiňované Box Live?
„Doma je doma, není nic lepšího než se ukázat před domácím publikem! Byl bych moc rad“.

Pořád se spolu přeme o tvém věku. Ty říkáš, že máš své nejlepší roky za sebou a já zase, že máš ještě hodně skvělých zápasů před sebou. Změnil tvůj poslední zápas názor?
„Už jsem chtěl pomalu končit a teď budu muset ještě asi par zápasu odboxovat (smích) … Ne, ještě určitě pár zápasů odboxuji, vše záleží na zdraví a na mém pocitu, když budu vědět, že dokážu udělat kvalitní zápasy. Jako pytel bych boxovat určitě nejezdil, to není ani můj styl“.

Tomáš Adámek

Komu všem by si poděkoval, za tvou přípravu, ať už jsou to trenéři, parťáci z gymu nebo sponzoři?
„Nechtěl bych určitě na nikoho zapomenout. Rozhodne cele rodině Hunanyanů, kteří mě provází každou přípravou a především mému trenérovi a kamarádovi Toljovi Hunanyanovi neboť tyhle naše výlety budou jednou ozdobou našich seniorských večírků (smích). Všem klukům, kteří se podíleli na sparingách. Sportcentru 10 ve Vršovicích, kde probíhala část mé přípravy, Kutil gymu, kde trávím také spoustu času a rozhodně mé rodině, která mě držela po celou dobu zápasové přípravy. Určitě tobě, jelikož bez tvé práce by se o tom mí fanoušci nedozvěděli. V neposlední řadě Pražskému rohovníku a trenérovi Míťovi Soukupovi, že mě zval na sparingy a zkrátka všem lidem, kteří mě sledují a podporují, moc si toho vážím“.