Titulová bitva Beterbiev vs Smith již tuto sobotu!

Artur Beterbiev vs Joe SmithSjednocují duel v polotěžké váze se nezadržitelně blíží. Šampión WBC a IBF Artur Beterbiev a šampión WBO Joe Smith se poperou tři pásy na galavečeru v New Yorku!

18.6.2022 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇺🇸 Joe Smith
Přímý přenos na ESPN!

Neporažený sedmatřicetiletý ruský knockouter žijící v Kanadě Artur Beterbiev (17-0-0, 17 KO) získal pás IBF v polotěžké váze již v listopadu 2017, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Pás následně obhájil s Callumem Johnsonem a Radivojevem Kalajdzičem.

V říjnu 2019 získal také pás WBC, když v očekávané bitvě ukončil v desátém kole do té doby neporaženého ukrajinského střelce Oleksandra Gvozdyka. Oba pásy loni dvakrát obhájil. Nejprve v březnu seřezal Adama Deinese a naposledy v prosinci sestřelil Marcuse Browna.

Artur Beterbiev vs Joe Smith

Na druhé straně dvaatřicetiletý šampión organizace WBO Joe Smith (28-3-0, 22 KO) získal pád teprve loni v dubnu, když ve velmi vyrovnaném souboji přetlačil na body ruského bijce Maxima Vlasova. Pás obhájil letos v lednu na domácím galavečeru, kde v devíti kolech vypráskal krajana Steve Geffrarda.

Již tuto sobotu nás tak čeká velmi zajímavá sjednocující bitva a jeden ze šampiónů bude velmi blízko stát se nesporným králem polotěžké váhy. Zbylý pás WBA super má v držení ruský bijec Dmitry Bivol, který titul obhájil s legendou Saulem Alvarezem minulý měsíc.