Terminátor uškrtil Babu Jagu v prvním kole!

Máme za sebou skvělý galavečer Oktagon 19, který nabídl parádní zápasy. Vémola za 122 sekund ukončil Václava Mikuláška! Vyhráli Juráček, Kuzník, Pirát i Pudilová! Kompletní výsledky a galerie v článku!

5.12.2020 – Zoner BobyHall, Brno ČR
Oktagon 19

Oktagon 19 nabídl skvělou fight kartu. Po více jak tříleté pauze se do oktaganu vrátil Matúš Juráček a předvedl dominantní výkon, když ve třetím kole ukončil Jana Širokého.

Matěj Kuzník a Marek Bartl předvedli nejlepší bitvu první části galavečera. Byl to boj na „život a na smrt“ kde si ani jeden ze soupeřů nic nedarovali. O zápase nakonec rozhodli rozhodčí, kteří se přiklonili na stranu Kuzníka.

Velký návrat do MMA ohlásil také Samuel „Pirát“ Krištofič, kkterý po prodělaném koronaviru nedokázal shodit do velterové váhy a nastoupil tak ve střední váze proti přemožiteli Vlasta Čepa, Polákovi Mateuszu Strezelczykovi. Pirát jasně dominoval a ve druhém kole Poláka ukončil.

Návrat se povedl také jedné z nejlepších českých fighterek Lucii Pudilové, která jasně vybodovala švédskou soupeřku Cornelii Holm. Pudilova však nenastupovala do zápasu zrovna nejlépe naladěná, neboť ji před zápasem zkolaboval její trenér Ladislav Erdélyi, kterého musela převést do nemocnice sanitka. Naštěstí je v pořádku a Lucka tak slaví sladké vítězství po dvou letech.

Karlos „Terminátor“ Vémola si velice snadno poradil se svým vyzyvatelem Václavem „Babou Jagou“ Mikuláškem, kterému nedal sebemenší šanci a uškrtil ho již v prvním kole. Nyní chce titulový zápas 30. prosince na Oktagonu 20!


Oktagon 19 – Kompletní výsledky
Předzápasy

Střední váha
Michal Glos vs Lukáš Tvrdý
– 1. kolo SUB
Jen minutu a dvacet vteřin potřeboval svěřenec Hanuman Gymu Michal Glos, který využil své zkušenosti v boji na zemi a šestatřicetiletého Lukáše Tvrdého utáhnul!

Catchweight 80 kg
Matúš Juráček vs Jan Široký

– 3. kolo TKO
Domácí oblíbenec Matúš Juráček se vrátil do oktagonu po více jak tříleté pauze a ukázal jasnou dominanci. V prvním kole jsme viděli takový poznávací boj, ale druhé kole už Juráček v postoji jasně dominoval a Širokého jen demoloval. Třetí kolo pokračovalo ve stejném duchu a zápas předčasně ukončil minutu koncem rozhodčí. Jan Široký z Ostrava fighting gymu na poslední chvíli nahradil Slováka Dobiáše a na přípravu měl minimum času, ale i tak nedal svou kůži zadarmo.

Catchweight 67 kg
Filip Macek vs Jerry Kvarnström
– 2 kolo Gilotina
Svěřenec Reinders MMA týmu Filip Macek dokázal ve druhém kole chytit svého soupeře do gilotiny a následně utáhnout. Čtyřicetiletý finský fighter ale předvedl velmi sympatický výkon a první kolo šlo za ním.

Střední váha
Filip Tomczak vs Pavel Salčák
– Remíza 29:29, 29:28, 29:29
Polský bijec klubu MMA Devil Poznaň Filip Tomczak byl velkým favoritem i když na poslední chvíli nahradil zraněného Ondřeje Rašku a svou pozici v kleci potvrdil. V prvním kole byl sice o něco lepší český fighter a zástupce Reinders MMA týmu Salčák, ve druhém kole převzal otěže zkušenější Polák. Nicméně třetí kolo bylo z obou stran velmi pasivní a zápas nakonec museli rozhodnout až rozhodčí, kteří viděli zapas jako remízový!

Bantamová váha
Javid Basharat vs Alexander Bezkorovainyi
– 2. kolo SUB
Souboj mladých fighterů ovládl neporažený Afghánec Javid Basharat z klubu London Shootfighters, když ve druhém kole utáhnul ukrajinské fightera z klubu Gladiator Dubno Alexandera Bezkorovainyie. Připsal si tak již deváté vítězství v řadě.

Lehká váha
Matěj Kuzník vs Marek Bartl
– 30:28: 30:28 a 29:28
Neskutečně tvrdou a krvavou tříkolovou bitvu nabídli Matěj Kuzník z Reinders MMA a Marek Bartl z Octagon Fighting Academy. Dlouho odkládaný zápas nabídl vše, co kvalitní MMA nabízí a boj došel až do bodového rozuzlení. V něm rozhodčí rozhodli o vítězství Matěje Kuzníka 3:0.


Hlavní karta

Velterová váha
Tato Primera vs Andrej Kalašník
– 29:26, 29:28, 30:27
Španělský fighter z CFC La Palma, který v září doslova rozstřílel slovenskou hvězdu Gábora Borároše, se skvěle připravil i na dnešní duel. Celý zápas jasně dominoval a favorizovaného českého bijce z Jetsaam Gymu jasně vybodoval a velmi se přiblížil k titulovému zápasu ve velterové váze.

Střední váha
Samuel Krištofič vs Mateusz Strezelczyk
– 2. kolo TKO
Slovenský fighter Samuel Krištofič se pod novým klubem Spartakus Fight Gym vrátil do MMA zápasu po čtrnáctiměsíční pauze. Z důvodu prodělaného Covidu19 nedokázal shodit do velterové váhy a tak musel vyměnit soupeře a bojovat ve střední váze. Polák Mateusz Strezelczyk z Hussaria Truskolasyv týmu v říjnu ukončil ve druhém kole Vlastu Čepa a „Pirát“ sliboval odplatu. Ta přišla ve druhém kole, kdy polského fightera zdemoloval u pletiva.

Bantamová váha
Lucie Pudilová vs Cornelia Holm

– 30:26, 30:27, 30:27
Česká fighterka se stala jako první Češka, která se dostala do nejprestižnější MMA ligy světa UFC, kde si připsala 7 zápasů, z nichž 5 prohrála a dva vyhrála. Následně se vrátila do Česka a podle pravidel Underground překvapivě prohrála s českou nadějí Terezou Bledou. Dnes se tak představila poprvé po svém návratu  v oktagonu podle plných pravidel MMA. V prvním kole dělala švédská fighterka zkušenější Pudilové problémy, ale ve druhém a třetím kole už Pudilová jasně dominovala a zápas dotáhla do vítězného konce.

Střední váha
Karlos Vémola vs Václav Mikulášek
– 1. kolo TKO
To co Karlos Vémola slíbil tak to doručil. Terminátor nedal Mikuláškovi šanci a uškrtil ho. Vémola si tak připsal druhé vítězství po drsné porážce od slovenského fightera Attily Végha.