Terminátor je králem Oktagonu!

Karlos „Terminátor“ Vémola dominoval v titulovém zápase a jasně vybodoval francouzského soupeře. Stal se tak prvním šampiónem střední váhy organizace Oktagon!

30.12.2020 – Zoner BobyHall, Brno ČR
Oktagon 20

Výroční galavačer organizace Oktagon s pořadovým číslem 20 nabídl nabušenou fight card, která čítala celkem jedenáct zápasů a bylo se na co koukat.

Co slíbil, to doručil. Karlos „Terminátor“ Vémola vyhrál i třetí letošní duel a z oktagonu si odnesl vysněný titul střední váhy. Pět kol tlačil, pět kol bil, ale Francouz Alex Lohore ukázal neskutečnou odolnost a zaslouží si respekt.

Hned po zápase přišel do klece slovenský fighter Samuel „Pirát“ Krištofič a vyzval Vémolu k zápasu. Ten výzvu přijmul se slovy „Březen, duben, květen – jsem připraven“ Takže se schyluje k dalšímu zajímavému boji.

„Fidži“ Tomáš Fiala se skvěle předvedl ve svém debutu pod organizací Oktagon. Jasně dominoval a německého fightera ukončil již v prvním kole.

„Dee Dee“ Daniel Škvor ve své premiéře v MMA prohrál s francouzskou hvězdou Oumarem Sy. V prvním kole sice dominoval, ale ve druhém kole si ho soupeř dobře chytil a Škvora utáhnul.

Magdaléna Šormovou překvapivě nestačila na svou polskou soupeřku, která jasně dominovala v prvních dvou kolech a veteránka českého MMA tak prohrává na body. Polka neprohrála v kleci již 5 let.

Bývalý zápasník UFC Viktor Pešta se po roční pauze vrátil vítězně do Oktagonu. Loni prohrál v prvním kole s Michalem Martínkem a fanoušci mu přestali věřit. Nyní ukázal, že je zpět a v plné formě a brazilského soupeře ukončil v prvním kole.


Oktagon 20 – Kompletní výsledky
PŘEDZÁPASY

Velterová váha
Jan Fajk vs Daniel Hromek 
– 30:27 – 30:27 – 29:28
Jednadvacetiletý trojnásobný mistr České republiky a bronzový medailista z amatérského mistrovství světa Jan Fajk z Reinders MMA týmu dokázal vyhrát náročný souboj a slovenského fightera Daniela Hromka ze Spartakus Fight Gymu dokázal vybodovat.

Lehká váha
Tomáš Fiala vs Said Salambek Elderbiev
– 1. kolo TKO
Jasnou dominanci ukázal domácí fighter Tomáš „Fidži“ Fiala z Monster gymu, který umlátil svého německého soupeře v prvním kole a připsal si již třetí výhru v řadě. Pro Fialu to byl debut pod organizací Oktagon.

Polotěžká váha
Oumar Sy vs Daniel Škvor
– 2. kolo SUB
Francouzský válečník Oumar Sy z klubu Redsrar v prvním kole sice s českým fighterem strádal, ale na konci druhého kola ukázal své přednosti na zemi a „DeeDee“ Daniela Škvora uškrtil.

Strawweight váha
Ewelina Wozniak vs Magdaléna Šormová
– 29:28 – 29:28 – 28:27
Polská fighterka jasně dominovala v první dvou kolech a to ji na vítězství stačilo. Protáhla tak svou neporazitelnost, kdy její poslední prohra byla v roce 2015 kdy prohrála s Krajankou Aleksandrou Rolou. Veteránka českého MMA si tak připsala překvapivou prohru.

Velterová váha
Christian Jungwirth vs Václav Holota
– 30:27 – 30:27 – 30:27
Německý zápasník „Stabil“ Christian Jungwirth předvedl po prodělaném Covidu neskutečnou formu a sílu a v zápase jasně dominoval. Český zápasník si se svým soupeřem nevěděl vůbec rady a všechny jeho útoky a pokusy Němec odvrátil. Pro Holotu to byla po čtyřech vítězství v řadě první profesionální prohra v kariéře.


HLAVNÍ KARTA

Lehká váha – titul
Roman Paulus vs Tomáš Zajac
– 49:46 – 49-46 – 48:47
Vítězem finálového duelu páté série Oktagon výzvy se stal v souboji dvou slovenských fighterů Roma Paulus, jenž sice v prvním kole pomaleji začal, ale toho druhého jasně dominoval a zaslouženě získal titul šampióna.

Catchweight 74 kg
Jan Malach vs Miroslav Brož
– 29:28 – 29:28 – 28:29
Oba borci ukázali tvrdou a vyrovnanou bitvu jenž nakonec u rozhodčích vyhrál těsně na body Jan Malach z Renegade Prague gymu. Nicméně Miroslav „Inkvizitor“ Brož nedal svou kůži zadarmo a předvedl skvělý výkon. 

Lehká váha
Leo Brichta vs Matouš Kohout
– 1. kolo TKO
Stejně jako v prvním vzájemné duelu opět vyhrává svěřenec Primat Gym Praha Leo Brichta, když v polovině prvního kola uškrtil Matouše Kohouta. Brichta si tak připsal třetí vítězství v řadě a hlasitě si řekl o titulový zápas v lehké váze.

Střední váha
Milan Ďatelinka vs David Hošek
– 1. kolo SUB
Milan Ďatelinka alias „Mr. Comeback“ zvládl návrat po osmnácti měsíční pauze nejlépe jak mohl a pražského „Sparťana“ Davida Hoška uškrtil v prvním kole a velmi se přiblížil titulové bitvě.

Polotěžká váha
Viktor Pešta vs Ildemar Alcantara
– 1. kolo TKO
Souboj fighterů, kteří si vyzkoušeli na vlastní kůži také kolébku MMA, organizaci UFC nabídl místo vyrovnané bitvy jasnou záležitost českého bijce. Třicetiletý Pešta umlátil v prvním kole o osm let staršího Brazilce a spravil si tak chuť po minulé porážce s Michalem Martínkem.

Střední váha – titul
Karlos Vémola vs Alex Lohore
– 50:45 – 50-42 – 50:44
Terminátor předvedl „Vémolici“ a jasnou dominance a svému francouzskému soupeři nedal sebemenší šanci a jasně jej vybodoval. Vémola je tak historický první šampión organizace Oktagon ve střední váze, který získal titul. 


Galerie Oktagon MMA FB