Terence Crawford zničil Khana a chce duel s Errolem Spence!

Šampion WBO a aktuální světová jednička welterové váhy, Terence „Bud“ Crawford (35-0-0, 26 KO), zničil v šesti kolech britského „Krále“ Amira Khana (33-5-0, 20 KO) a chce další výzvu v podobě šampiona IBF, Errola Spence Jr. (25-0-0, 21 KO).

Přes čtrnáct tisíc lidí v hale Madison Square Garden přihlíželo demolici boltonského rodáka, Amira Khana. Dvaatřicetiletý Brit se snažil dostat do tempa, ale marně. Již na konci prvního kola si naběhl na brutální kontr ze zadní ruky a poroučel se k zemi, což zřejmě rozhodlo celý duel. O rok mladší rodák z Omahy dominoval, držel si Khana na přední ruce a z kontrů jej šeredně trestal za každý výpad. Před duelem se tipovalo, že rychlost Brita by mohla Crawfordovi činit problémy, ale v ringu vypadalo vše jinak. Američan byl tím rychlejším mužem, který držel střed ringu a postupně rozbíjel nebohého Khana.

V pátém kole ještě Crawford přitlačil na pilu a bylo jasné, že tento tlak Khan dlouho neustojí. Perfektně časované údery na spodek a dlouhé kombinace z rukavic Američana jej ničily. V šestém dějství nechtěně trefil Crawford úder pod pás. Khan dostal čas na rozdýchání tohoto úderu, ale jeho trenér, Virgil Hunter, se rozhodl duel ukončit. Již se nechtěl dívat na demolici svého svěřence, který se vůbec nedostal do zápasu. „Rozbil jsem ho. Bylo by jen otázkou času, než bych jej ukončil. Jsem zklamaný, že duel skončil takto, ale chápu, že se jeho roh nechtěl dívat na tu demolici. Virgil je zkušený trenér a chápu, že se nechtěl dívat, jak biji jeho svěřence.“ – Prohlásila po duelu jednička welterové váhy. „Dalším bojem bude Errol Spence. Až bude připravený, tak se nám může ozvat.“ – Řekl si o dalšího soupeře obávaný „Lovec“ z Omahy.