Terence Crawford potřetí obhájil titul WBO welterové váhy. Kavaliauskase ukončil v devátém kole!

Terence „Bud“ Crawford (36-0-0, 27 KO) ukončil v devátém kole Egidijuse „Mean Machine“ Kavaliauskase (21-1-1, 17 KO), obhájil potřetí titul WBO a nadále vládce nabité welterové váze.

Ve slavné Madison Square Garden to nebylo jen o titulovém souboji mezi Richardem Commeyem a Teofimem Lopezem. V hlavním taháku večera se zde představil i aktuální vládce welterové váhy a šampion WBO Terence Crawford, který si to ve třetí obhajobě pásu rozdal s o rok mladším neporaženým Litevcem Egidijusem Kavaliauskasem. A „Lovec“ z Omahy opět ukázal svoje obrovské kvality, byť rodák z Kaunasu mu prvních pár dějství nepříjemně zatápěl. Od úvodního dějství se Kavaliauskas snažil dostat šampiona pod tlak a dokonce ve třetím kole se mu podařilo dostat fenomenálního Američana k zemi, ale ringový sudí Ricky Gonzalez knockdown neuznal.

Jenže přesně tento moment jakoby v Crawfordovi zapnul instinkt lovce a zabijáka. Dvaatřicetiletý šampion ukázal perfektní obranu, sem tam otočil guard, aby svého soka zaskočil, což evidentně dost fungovalo a v sedmé rundě začal naprosto dominovat, když dokázal tvrdého litevského válečníka poslat poprvé do počítání, ale konec kola Kavaliauskase zachránil od dalších problémů. Osmé kolo vyzývatel také přežil, ale deváté dějství již bylo opět plně v režii domácího šampiona. Ten perfektním zvedákem poslal Litevce k zemi, aby následně svoji práci dokončil chladnokrevným hákem. Crawford tedy mohl začít slavit třetí obhajobu pásu WBO a podle všech informací se může začít těšit na střet s absolutní špičkou této váhy, který by měl přijít na řadu v rámci začátku roku 2020.