Teofimo Lopez obral Richarda Commeye o pás IBF lehké váhy a míří do souboje s Lomachenkem!

Dvaadvacetiletý americký talent Teofimo „El Brooklyn“ Lopez (15-0-0, 12 KO) se o víkendu příliš nezapotil. Ghanského válečníka Richarda „RC“ Commeye (29-3-0, 26 KO) ukončil ve druhém kole a přivlastnil si pás IBF v lehké váze.

O víkendu, ve slavné Madison Square Garden, si to rozdal dvaadvacetiletý Američan Teofimo Lopez s o deset let starším Ghaňanem Richardem Commeyem o titul IBF v lehké váze, avšak v tomto duelu šlo o hodně více, než jen o titul světového šampiona. Vítěz souboje má totiž garantovaný sjednocující souboj s ukrajinským vládcem této váhy a šampionem WBA, WBO a WBC Vasylem „Hi-Tech“ Lomachenkem (14-1-0, 10 KO). Tím vyvoleným se stal nakonec Teofimo Lopez, jenž se v duelu ani příliš nezapotil.

Od začátku souboje se Commey hodně zaměřoval spíše na sílu svého úderu a absolutně zapomínal na obranu, kdežto jeho soupeř naopak pracoval hodně s rychlostí a z obrany šikovně kontroval. Již na začátku druhého kola začala Lopezova taktika přinášet ovoce, když z perfektního kontru trefil čistě bradu ghanského válečníka. Ten se poroučel k zemi a byť se dostal zpět na nohy velice rychle, tak bylo evidentní, že je hodně otřesený. Borec s přezdívkou „El Brooklyn“ se jal dokončit svoji práci a do svého soka přímo vlétl, zasypal jej tvrdými háky a donutil ringového sudího Davida Fieldse ukončit boj. Lopez tedy mohl začít slavit první titul mezi profesionály a ještě v ringu se potkal se svým dalším soupeřem Vasylem Lomachenkem. Unifikační souboj o všechny tituly mistra světa lehké váhy by měl přijít na řadu v nějakém jarním termínu příštího roku.