Teixeira vs Procházka o titul již příští týden!

UFC 275Galavečer UFC 275 v Singapuru se nezadržitelně blíží a můžeme se těšit na velmi zajímavou titulovou bitvu Valentina Shevchenko vs Taila Santos, odvetu Zhang Weili vs Joanna Jedrzejczyk a především na titulový souboj v polotěžké váze Glover Teixeira vs Jiří Procházka!

11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Polotěžká váha (TITUL)
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka
Přímý přenos na Premier Sport!

Glover Teixeira vs Jiří Procházka

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Jiří Procházka vs Dominick Reyes

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy v září 2020, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese. Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira ve druhém kole uškrtil. Pro Teixeiru bude český zápasník první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem s kurzem 1,42.UFC 275


11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Muší váha (TITUL)
Valentina Shevchenko 🇰🇬🆚🇧🇷 Taila Santos
Přímý přenos na Premier Sport!

Čtyřiatřicetiletá rodačka z Kyrgyzstánu  Valentina Shevchenko získala pás šampiónky muší váhy již v roce 2018, když v ostře sledovaném duelu na galavečeru UFC 231 v Torontu vybodovala polskou zápasnici Joannu Jedrzejczyk. Pás následně šestkrát obhájila  a nyní ji tak čeká obhajoba číslo sedm.

Valentina Shevchenko vs Jéssica Andrade

Do cesty se ji postaví osmadvacetiletá brazilská válečnice Taila Santos, která je aktuálně na čtvrté pozici muší váhy. Santos má na svém kontě 5 zápasů a poslední čtyři vyhrála. Naposledy stála v kleci loni v listopadu, kdy ukončila v prvním kole Joannu Wood ze Skotska.UFC 275


11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Slámová váha
Zhang Weili 🇨🇳🆚🇵🇱 Joanna Jedrzejczyk 2
Přímý přenos na Premier Sport!

Dvaatřicetiletá čínská zápasnice přesně před rokem na UFC 261 prohrála tvrdým KO s americkou fighterkou Rose Namajunas a ztratila titul ve slámové váze. Pro Číňanku to byla zároveň první porážka po sedmi letech. V následné listopadové odvetě předvedla skvělý výkon, ale s Američankou nakonec ve vyrovnaném zápase prohrála na body.

Rose Namajunas vs Zhang Weili 2

Weili by se tak chtěla nyní vítězně vrátit, ale do cesty se ji postaví o dva roky starší polská válečnice Joanna Jedrzejczyk, kterou už jednou porazila. Ta naposledy zápasila březnu 2020 právě s Weili, se kterou prohrála ve vyrovnaném duelu na body. Favoritkou duelu je Weili s kurzem 1,52. Na Jedrzejczyk je vypsáno 2,4 nicméně se dá čekat opět vylmi tvrdá a vyrovnaná bitva.UFC 275