Teddy Atlas: Spolupráce s Andym Ruizem by byla jako spolupráce s drogově závislým!

Bývalý šampion těžké váhy a aktuální světová čtyřka Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-2-0, 22 KO) by se měl do ringu vrátit v letních měsících. V poslední době se hodně spekuluje o tom, že bude spolupracovat s legendárním trenérem Teddym Atlasem, ale jak to doopravdy je?

Třicetiletý Američan s mexickými kořeny v létě minulého roku šokoval svět, když v sedmi kolech zničil britskou hvězdu Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO). V tu chvíli měl vše, peníze, slávu i čtyři tituly mistra světa. Jenže svoji přípravu na prosincovou odvetu v Saúdské Arábii absolutně odflákl a právem pásy WBA, WBO, IBF a IBO odevzdal opět do rukou rodáka z Watfordu. Následoval rozchod s trenérem Mannym Roblesem a nyní Ruiz pracuje na letním návratu. Podle veškerých informací se měl spojit s legendárním Teddym Atlasem, který v minulosti trénoval například Mika Tysona, Shannona Briggse, Michaela Moorera, či Alexandera Povetkina. Co je na této fámě pravda? O tom se rozpovídal sám třiašedesátiletý Američan pro SiriusXM.

„S ničím takovým jsem nesouhlasil. Jen jsem mu řekl, že pokud to myslí vážně, tak ať přijede za mnou do New Yorku, kde společně strávíme pár dní. Chtěl bych vidět jeho přístup k tréninku, abych věděl, co je pro něj nejlepší. Navíc bych s ním potřeboval mluvit ohledně toho, proč se chce vracet? Proč je to pro něj důležité? Proč chce dál boxovat, když je milionář? Co od naší spolupráce očekává? Naslouchal bych mu a pak bych se rozhodl. Společně by jsme se rozhodli, jestli naše filozofie je stejná. Museli bychom oba věřit tomu samému.“ – Začal své povídání zkušený kouč. U lidí, jako je Ruiz, je spolupráce jako obchod. Teď to bude znít možná trochu drsně, ale pravda někdy drsná je. Je to jako pracovat s drogově závislým. Všichni víme, že má problémy s jídlem. Co by jste dělali, kdyby jste měli drogově závislé dítě? Nemusíte být specialistou, aby jste věděli, že jej musíte dostat z komfortní zóny. Musíte jej odtrhnout od jeho blízkého okolí.“ – Pokračoval v rozboru Atlas.

„To samé musíte udělat s Ruizem. Musel bych jej odtrhnout od jeho blízkých. Kompletně od celé jeho rodiny. Možná zním drsně a trošku diktátorsky, ale pokud chcete mít úspěch, tak přesně toto musíte udělat. Další věc, kterou bych s ním musel probrat by byl vyhazovat jeho trenéra. Myslím si, že neudělal dobře. Potřeboval bych se ho zeptat, jestli za svoji prohru viní ostatní. Nedokáže si přiznat, že to byla jeho chyba? Jen opravdu silní jedinci dokáží přijmout zodpovědnost za svoje chyby a být nadále loajální ke svému týmu. To je opravdová síla. Jestli to nedokáže, pak je mentálně slabý.“ – Dokončil svůj rozhovor Atlas, který je ochotný Ruizovi pomoci k vítěznému návratu, ale jen pod podmínkou, že přistoupí na jeho hru a bude jej do puntíku poslouchat.