Teddy Atlas: Ryan Garcia by mohl další velkou hvězdou profesionálního boxu!

Člen boxerské síně slávy a jeden z nejuznávanějších trenérů Teddy Atlas si myslí, že aktuální světová desítka a stříbrný šampion WBC Ryan „The Flash“ Garcia (20-0-0, 17 KO) by mohl být další velkou hvězdou.

Ryan Garcia vtrhl do profesionálního ringu jako uragán. Během necelých čtyř let se stal majitelem stříbrného pásu WBC a patří mezi deset nejlepších bojovníků lehké váhy. Jednadvacetiletý neporažený Američan patřící do velké stáje Golden Boy Promotions se také učí od toho nejlepšího muže ve svém oboru, Saula „Canelo“ Alvareze (53-1-2, 36 KO). Podle uznávaného trenéra Teddyho Atlase by mohl být mladý rodák z Kalifornie stejně velkou hvězdou, jakou je právě jeho mexický kamarád. „Ryan Garcia může být další zlatou husou, dalším zlatým chlapcem tohoto sportu a možná dalším Canelem, protože jde sice o Američana, ale s mexickými kořeny.“ – Rozpovídal se legendární kouč.

„Má skvělé předpoklady prorazit na americký i mexický trh, má skvělý mediální obraz a umí bojovat. Sice zatím nebyl pořádně otestovaný, ale zdá se, že má talent a skvělé schopnosti. Jde o neporaženého chlapce, který ukazuje ničivé knockouty. Golden Boy Promotions na něm může postavit svůj byznys. Může být nástupcem Canela Alvareze a může se stát tou největší a nejdůležitější hvězdou této stáje.“ – Myslí si Atlas. Garcia je skutečně šikovným borcem. Vždyť sedmnáct z dvaceti duelů ukončil před limitem a hned sedm z nich v prvním kole. Jeho dalším soubojem by měl být střet s Jorge Linaresem, nebo bitva s Gervontou Davisem.