Teddy Atlas: Na souboj mezi Golovkinem a Alvarezem je příliš pozdě. Kazach už je starý!

Jeden z nejuznávanějších trenérů světa šestnácti provazů se rozpovídal o případné bitvě mezi šampionem IBF a IBO střední váhy Gennady „GGG“ Golovkinem (40-1-1, 35 KO) a šampionem WBA a WBC (Franchise) Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

V poslední době se vyskytly informace o tom, že trilogie mezi kazašským knockoutérem Gennady Golovkinem a mexickou hvězdou Saulem Alvarezem je hotová. Oba předchozí duely těchto velikánů střední váhy byly nesmírně vyrovnané a vždy měly kontroverzní bodový konec. Proto většina fanoušků jásá, že uvidí třetí měření sil, které doufejme nebude ovlivněné nespravedlivým bodováním. Jeden z nejuznávanějších trenérů profesionální boxu, Teddy Atlas, však mírní emoce. Podle třiašedesátiletého kouče je sedmatřicetiletý rodák z Karagandy již příliš starý, což ostatně potvrdil i jeho poslední duel se Sergiyem Derevyanchenkem.

„Dobrá zpráva je, že se DAZN podařilo tento duel domluvit, čímž se jim zřejmě vrátí velká investice do Alvareze, ale teď ty špatné zprávy. Na tento souboj už je příliš pozdě. Čas uplynul a nevím, jestli fanoušci ještě o to mají zájem. Golovkin sice ukázal srdce šampiona v souboji s Derevyanchenkem, ale nebyl to dobrý výkon. Kolovaly zvěsti o tom, že byl nemocný, že šlo o výjimečný stav, anomálii, ale co když už je prostě starý? Kolik mu je? Osmatřicet? Pomaličku se dostává k magické čtyřicítce. Vždycky říkám, aby lidé neposuzovali bojovníka podle věku, ale podle tvrdých bitev. Golovkin má za sebou 400 amatérských soubojů a to se na něm určitě projeví. Stejně jako se na něm projeví dvě extrémně náročné bitvy s Alvarezem.“ – Rozpovídal se americký kouč.

„To vše si na Golovkinovi vybralo svoji daň. V souboji s Derevyanchenkem vypadal starý. Ano, můžete mě nyní ukamenovat, ale to je příroda. Říká se tomu stárnutí, čas otce. Týká se to nás všech, ale ne všichni bojují v ringu o živobytí. Když vcházíte do ringu, tak vás tato nelítostná pravda může opravdu tvrdě zasáhnout. Může to být pro vás opravdu hodně nepříjemný návrat do reality.“ – Dokončil svůj skeptický rozbor Atlas. Doufejme tedy, že se zkušený kouč plete a Golovkin přijde v nejlepší možné formě, protože celý svět čeká na tuto trilogii a bylo by opravdu zklamáním, kdyby skončila až příliš brzy.