Teddy Atlas : Golovkin by měl brzy zakončit svoji kariéru!

Americký trenér a komentátor, Teddy Atlas, přišel s dalším velice zajímavým a kontroverzním vyhlášením. Podle něj by měl Gennady Golovkin (38-1-1, 34 KO) brzy skončit se svoji kariérou.

Kazašská mlátička dlouho platila za nezdolatelnou mašinu, která přejela a zničila kohokoliv, až do doby než se střetla s Canelem Alvarezem (51-1-2, 35 KO). První souboj skončil kontroverzní remízou, který měl, dle mnohých, opanovat Golovkin. Odveta již byla vyrovnanější, ale opanoval ji Alvarez a opět dle mnohých neoprávněně. Nyní se tedy čeká kam se posune borec s přezdívkou „GGG“ a jestli podepíše s platformou DAZN, která nabídla rekordní kontrakt i Mexičanovi. Věhlasný trenér Teddy Atlas si myslí, že by měl Golovkin co možná nejdříve skončit. Důvod? Dle Američana bude s věkem pomalejší a zranitelnější.

„ Nemyslím si, že by se měl ještě Golovkin zlepšovat, naopak. Viděli jsme nejlepšího Golovkina v zápase s Alvarezem a nyní se bude již jen zhoršovat. Měl smůlu na rozhodčí ve dvou bitvách, ale nejsem si jistý, jestli třetí souboj je to, co potřebuje. Má za sebou neskutečných 400 zápasů v amatérském ringu a přes čtyřicet zápasů v profesionálním ringu. Navíc je mu čtyřicet let. Měl by začít přemýšlet nad koncem své kariéry. Vydělal hodně peněz a nepotřebuje další riskantní zápasy s mladšími bojovníky. Podle mě je pro něj nyní správný čas odejít z tohoto sportu.“ – Okomentoval situaci kazašského válečníka vyhlášený trenér Teddy Atlas.