Taylor vs Wahlstrom o tituly WBA a IBF!

Olympijská vítězka z Londýna a pětinásobná amatérská mistryně světa Katie Taylor má před sebou další obhajobu světových titulů. Již tuto sobotu ji vyzve šampiónka super pérové váhy Eva Wahlstrom!

15.12.2018 – Madison Square Garden, New York, USA
Lehká váha
Katie Taylor vs Eva Wahlstrom
Neporažená irská jednička a světová dvojka lehké váhy Katie TAYLOR (11-0-0, 5 KO) a neporažená finská jednička a světová dvojka super pérové váhy Eva WAHLSTROM (22-0-1, 3 KO) se utkají v desetikolové bitvě o tituly WBA a IBF v lehké váze!

Katie Taylor získala světový titul organizace WBA již ve svém sedmém profesionálním duelu, když dokázala s naprostým přehledem vybodovat argentinskou boxerku Anahi Esther Sanchez.

Následně přišla první obhajoba pásu a do cesty se ji postavila Američanka Jessica McCaskill. Taylor měla opět zápas plně pod kontrolou a Američanku pohodlně vybodovala.

Letos v dubnu se utkala s další argentinskou boxerkou, Victorii Noelia Bustos. V tomto soubo již nešlo jen o pás WBA, ale také světový titul organizace IBF. Zápas v americkém Brooklinu ovládla jasně na body 3x 99:91 Katie Taylor.

Katie Taylor vs Nina Meinke

28. července přišla první obhajoba obou světových titulu a do cesty se ji postavila Američanka Kimberly Connor. Americká soupeřka dokázala favoritce vzdorovat pouhá tři kola a byl konec.

Taylor naposledy stála v ringu 20. října na galavečeru v Americkém Bostonu, kde se utkala se Cindy Serrano z Puerta Rica. Irská hvězda jasně dominovala a soupeřku jasně vybodovala 3x 100:90.

Nyní se postaví proti vele zkušené a také úspěšné amatérské boxerce a profesionální světové šampiónce z Finska Evě Wahlstrom. Ta v amatérském ringu získal dvě stříbrné medaile na mistrovství Evropy a 10x vyhrála finský národní titul.

Do profi ringu vlétla 15. listopadu 2014 a do dnešního dne nepoznala hořkost porážky. Již ve svém druhém profesionálním zápase 25. dubna 2015 získala světový titul organizace WBC, když v deseti kolech spráskala argentinskou soupeřku Natalii Vanesu del Valle Aguirru.

Titul WBC v super pérové váze následně úspěšně čtyřikrát obhájila (18.3.2016 Dahiana Santana, 17.12.2016 Anahi Esther Sanchez, 6.5.2017 Mayra Alejandra Gomez a naposledy 6.4.2018 Melissa St Vil).

Eva Wahlstrom

Wahlstrom tak nyní přechází do lehké váhy a bude to mít opravdu těžké. Favoritkou zápasu je samozřejmě Katie Taylor, ale bezesporu to bude její nejtěžší profesionální soupeřka.

Hlavním zápasem galavečera bude duel Saul „Canelo“ Alvarez vs Rocky Fielding, kteří se utkají světový titul organizace WBO v super střední váze!