Taylor vs Serrano o 4 tituly již tuto sobotu!

Katie Taylor vs Amanda SerranoKatie Taylor bude již tuto sobotu na galavečeru v New Yorku obhajovat všechny čtyři tituly ve střední váze. Do cesty se ji postaví šampiónka pérové váhy Amanda Serrano. Sjednocují duel uvidíme v super střední váze, kde se utkají šampiónky Franchon Crews Dezurn a Elin Cederroos!

30.4.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
Lehká váha
Katie Taylor 🇮🇪🆚🇵🇷 Amanda Serrano
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená irská a světová jednička lehké váhy Katie TAYLOR (20-0-0, 6 KO) a portorická a světová jednička pérové váhy „The Real Deal“ Amanda SERRANO (42-1-1, 30 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBA, WBO, WBC a IBF!

Katie Taylor vs Amanda Serrano

Pětatřicetiletá irská hvězda Katie Taylor pásy naposledy obhajovala loni v listopadu, když na liverpoolském galavečeru jasně vybodovala kazašskou jedničku Firuzu Sharipovou. Začalo se spekulovat, zda není na čase přejít do jiné váhové kategorie.

Nakonec si však za ní z pérové váhy došla světová jednička, třiatřicetileté portorická šampiónka Amanda Serrano. Ta naposledy obhajovala světové tituly pérové váhy loni v srpnu, když jasně na body ovládla souboj s mexickou boxerskou Yamileth Mercado.

A že se bude jednat o velmi vyrovnaný duel ukazují i kurzy sázkových kanceláří. Mírnou favoritkou duelu je irská válečnice s kurzem 1,99 a na portorickou boxerku 1,88. Kurzy se samozřejmě budou postupem času mírně měnit, ale zápas to je jednoznačně padesát na padesát.


30.4.2022 – Madison Square Garden, New York, USA
Super střední váha
Franchon Crews Dezurn 🇺🇸🆚🇸🇪 Elin Cederroos
Přímý přenos na DAZN!

Americká a světová jednička „The Heavy Hitting Diva“ Franchon Crews DEZURN (7-1-0, 2 KO) a švédská neporažená jednička a světová dvojka Elin CEDERROOS (8-0-0, 4 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBA, WBO, WBC a IBF!

Franchon Crews Dezurn vs Elin Cederroos

Šampiónky super střední váze Franchon Crews Dezurn a Elin Cederroos podepsali na začátku roku nové smlouvy Matchroom Boxing britského promotéra Eddie Hearna a bylo otázkou času, kdy bude oznámen sjednocující duel, ten se bude konat již tuto sobotu.

Šestatřicetiletá neporažená švédská boxera Elin Cederroos (8-0-0, 4 KO) získala v břenu 2019 světový titul IBF, když ve vyrovnaném duelu přetlačila na body belgickou boxerku Femke Hermans. V lednu 2020 se postavila k první obhajobě pásu a vyzvala šampiónku organizace WBA, Američanku Aliciu Napoleon Espinosu. Švédka zápas vyhrála nejtěsnějším možným výsledkem 3x 95:94.

Na druhé straně čtyřiatřicetiletá Američanka Franchón Crews-Dezurn (7-1-0, 2 KO) má na svém kontě jedinou porážku, kterou ji uštědřila v roce 2016 královna střední váhy Claressa Shields. V září 2018 získala uvolněný titul WBC, když v deseti kolech přeboxovala na body krajanku Maricelu Corneju.

O rok později v září 2019 se utkala s další americkou boxerkou o svůj titul WBC a o uvolněný pás WBO. Zápas nabídl jednoznačné vítězství šampiónky na body. Pásy ještě před dvěma lety obhájila vítězstvím nad Alejandraou Jimenez z Mexika.