Taylor vs Persoon ve sjednocujícím duelu!

V ženském boxu uvidíme další souboj o vše! Irská šampiónka Katie Taylor a belgická šampiónka Delfine Persoon se utkají o tituly WBA, WBO, WBC a IBF v newyorském Madison Square Garden!

1.6.2019 – Madison Square Garden, New York, USA
Lehká váha
Katie Taylor vs Define Persoon
Neporažená světová a irská jednička Katie TAYLOR (13-0-0, 6 KO) a světová dvojka Delfine PERSOON (43-1-0, 18 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové pásy WBA, WBo, WBC a IBF!

Pětinásobná amatérská mistryně světa a olympijská šampiónka Katie Taylor má před sebou další milník kariéry. 1. června může jako třetí žena profesionálního ringu sjednotit všechny čtyři pásy prestižních organizací.

Jako první to dokázala v roce 2014 ve velterové váze legenda ženského boxu Cecilia Braekhus (35-0-0, 9 KO), když jasně vybodovala Chorvatku Ivanu Habazin a sebrali ji titul IBF, který ji jako jediný ve sbírce chyběl. Všechny pásy následně již devětkrát obhájila a přidala i pás organizace IBO.

Jako druhé se to podařilo americké boxerce ve střední váze Claresse Shields (9-0-0, 2 KO), která minulý víkend jasně vybodovala německou reprezentantku Christinu Hammer a obrala ji o chybějící pás WBO, který Hammer držela od roku 2010.

Nyní se třetí do party absolutních šampiónek může zapsat Katie Taylor a Delfine Persoon. Tento zápas je logickým soubojem světové jedničky a světové dvojky, ve kterém bude každopádně favoritkou mnohem zkušenější olympijská vítězka.

Taylor získal profesionální světový titul WBA v říjnu 2017, když jasně na body zdolala Anahi Esther Sanchez z Argentiny. O necelý rok později přidala i titul IBF, když opět na body porazila další boxerku z Argentiny, Victorii Noelia Bustos. Titul WBo urvala pro sebe v posledním zápase letos 15. března, když před limitem zničila tvrdou Brazilku Rose Volante.

Delfine Persoon vs Jane Kavulani

Nyní chce i pás WBC, který drží od 20. dubna 2014 belgická policistka Delfine Persoon. Ta ho získala výhrou nad tehdejší dlouholetou šampiónkou z Argentiny, Ericou Anabell Farias, kterou na domácí půdě v těžkém zápase vybodovala.

Katie Taylor má za sebou veleúspěšnou amatérskou kariéru a v profesionálním ringu pokračuje ve spanilé jízdě za dalším milníkem kariéry a je rozhodně velkou favoritkou. Pokud půjde vše podle předpokladů, tak by se Katie Taylor mohla stát 1. června třetí absolutní královnou ženského boxu.

Delfine Persoon vs Christina Linardatou