Taylor se stává prvním vítězem druhého ročníku WBSS a také králem super lehké váhy!

Skotský válečník Josh „The Tartan Tornado“ Taylor (16-0-0, 12 KO) těsně na body zdolal amerického válečníka Regise „Rougarou“ Prograise (24-1-0, 20 KO) a sjednotil pásy IBF a WBA v super lehké váze.

Naprosto fantastické finále boxerské ligy mistrů, které bylo zároveň sjednocujícím soubojem mezi šampionem IBF Joshem Taylorem a šampionem WBA Regisem Prograisem, proběhlo v londýnské O2 Aréně. Oba bijci předvedli vyrovnanou špičkovou bitvu toho nejlepšího, co super lehká váha nabízí a fanoušci se skvěle bavili. Osmadvacetiletý Skot ukázal o něco větší přehled a boxerskou inteligenci, když si perfektně naplánoval taktiku a eliminoval nejsilnější stránky amerického soka, jenž byl více, než vyrovnaným soupeřem. Těsná bitva nakonec dospěla do bodového verdiktu a ruku na srdce, tohle bodovým sudím nikdo nezáviděl.

Velice těsný souboj, kde mnoho kol bylo hodně těžkých na bodování, ale nakonec putoval vítězně za Taylorem. V poměru 114-114, 115-113 a 117-112 ovládl souboj skotský bojovník, jenž se stal prvním vítězem letošního ročníku boxerské ligy mistrů WBSS, sjednotil pásy IBF a WBA (k tomu přidal i diamantový pás WBC) a usedl na trůn super lehké váhy. „Věřím, že jste dnes viděli to nejlepší z Joshe Taylora. Dneska to byla procházka růžovým sadem ne? Snadný souboj ne?“ – Rozesmál se šťastný vítěz.“ Ne, teď vážně. Naprostý respekt Regisi Prograisovi. Je to brutální válečník a toto byl extrémní boj, ale lepší muž vyhrál.“ – Zářil šťastný Taylor s trofejí Muhammada Aliho, dvěma pásy mistra světa a diamantovým pásem WBC, jenž mu zaručuje post povinného vyzývatele.

A právě toho Taylor hned po souboji využil a vyzval druhého šampiona, držitele pásů WBO a WBC Joseho Carlose Ramireze (25-0-0, 17 KO). „Pojďme na to Ramirezi. Kde jsi? Chci další sjednocující bitvu.“ – Pokračoval bojovně naladěný Skot. O něco smutnější Prograis musel skousnout první prohru kariéry, ale vše bral naprosto sportovně. „Byl to hodně těsný souboj, ale ten lepší vyhrál, takže jsem s tím rozhodnutím v pohodě. Sice jsem si myslel, že jsem na bodech vedl, ale respektuji to rozhodnutí. Nebudu se na nic vymlouvat. Rozhodně jsem si tenhle večer užil a snad uděláme s Taylorem i druhé pokračování.“ – Zatoužil po odvetě třicetiletý Američan. Ta by rozhodně dávala smysl, tak uvidíme, jestli jí dočkáme.