Taylor se stala třetí šampionkou historie, která sjednotila tituly. Persoon se cítí okradená!

Na galavečeru v Madison Square Garden jsme se stali potřetí svědky korunovace nesporné královny. Irská bojovnice, Katie Tylor (14-0-0, 6 KO), vydřela těsné vítězství nad Belgičankou Delfine Persoon (43-2-0, 18 KO) a sjednotila tituly lehké váhy.

Rodačka u irského Bray, Katie Taylor, se zařadila po boku Cecilie Braekhus a Claressy Shields a stala se třetí nespornou šampionkou ženského boxu, byť její vítězství bylo hodně těsné a kontroverzní. „No byl to velmi těsný boj. Mám pocit, že jsem vyhrála. Zvítězila jsem v první polovině boje a ona měla hodně silnou druhou polovinu, ale cítím, že jsem udělal dost pro to, abych zvítězila. Přesně jsem očekávala takto těžký souboj. Persoon je skvělá šampionka, opravdu fantastická a silná bojovnice. Dnes to byla ohromující přehlídka ženského boxu.“ – Rozpovídala se šťastná šampionka lehké váhy.

S těmito slovy se dá souhlasit, až na to, že mnozí viděli vyhrát právě belgickou bojovnici. Čtyřiatřicetiletá Persoon totiž tlačila a zasypávala tvrdými údery Taylor, která se více méně bránila a hrozila jen z kontrů. Závěr celého souboje pak ovládla rodačka z belgického Gits, jenž rozjela obrovskou smršť úderů a dokonce několikrát otřásla irskou šampionkou. Jenže bodový sudí byly jiného názoru. Don Trella se ještě držel zkrátka, když souboj nabodoval v poměru 95-95, tedy remíza. Jeho kolegové však viděli vyhrát těsně Irku v poměru 2x 96-94. Redakce Proboxing nabodovala duel opačně, tedy 96-94 pro Persoon. Ostatně posuďte sami.