Talent těžké váhy, Bakhodir Jalolov, ukončil soupeře ve druhém kole!

Čtyřiadvacetiletý uzbecký talent, Bakhodir Jalolov (5-0-0, 5 KO) si o víkendu hravě poradil s americkým borcem Williem Harveyem technickým knockoutem ve druhém kole. Jeho tažení těžkou váhou, ale teprve začíná.

Dva metry vysoký a kolem sto deseti kilo vážící Uzbek se poprvé v profesionálním ringu představil v květnu minulého roku. Od té doby stihl pět soupeřů a všechny stihl zlikvidovat před limitem. Ani Američan Harvey na tom nic nezměnil. Nyní se Jalolov pohybuje na 99. místě světového žebříčku a postupně bude nabírat směr k vrchním příčkám, jelikož patří mezi jedny z největších talentů těžké váhy. Brzy jej tedy budeme moci zařadit mezi Filipa Hrgoviče, Tonyho Yoku, či Joa Joyce. O to více, když jeho promotérem je Lou DiBella, který stojí i za kariérou aktuálního šampiona WBC, Deontaye Wildera.

A co jsou přednosti uzbeckého talentu? Jednoznačně výška, rychlost, dynamika a i fakt, že jde o levorukého bijce. Jalolov má i slušnou úderovou sílu, jenž se však otestuje až s kvalitnějšími protivníky. Na svém amatérském resumé má bronzovou medaili z mistrovství světa Dauhá i zlatou medaili z asijského šampionátu. Jako reprezentant Uzbekistánu se podíval i na olympijské hry do Ria de Janeira, kde dokráčel do čtvrtfinále. Tam bohužel nestačil na Joa Joyce. Bude zajímavé sledovat, kam až to dokáže dotáhnout tento mladý Uzbek.