Takam: Doufám, že se Usyk uzdraví, protože ho knockoutuji!

Kamerunský válečník s francouzským pasem, Carlos Takam (36-5-1, 28 KO), poslal hodně tvrdý vzkaz bývalému nespornému králi křížové váhy, Oleksandru Usykovi (16-0-0, 12 KO). Oba bijci se měli střetnout již v květnu, ale kvůli zranění Ukrajince se duel musel přeložit.

Již v květnu měl debutovat Oleksandr Usyk v těžké váze a jeho soupeřem se měl stát odolný bijec, Carlos Takam. Bohužel kvůli zranění bicepsu bývalého nesporného krále křížové váhy se musel duel zrušit a následně přesunout na pozdější termín. „V září budu bojovat s Usykem, ale stále nevím, jestli to bude v Americe, nebo ve Velké Británii.“ – Rozpovídal se Kamerunec s francouzským pasem. Světová pětadvacítka těžké váhy nevylučuje ani možnost, že se do té doby neukáže ještě ještě jednou v ringu. Třeba například na galavečeru, který proběhne 20.7.2019 v londýnské O2 Aréně, kde hlavní souboj obstará dvojice Whyte-Rivas.

„Proč ne? Nebudu tak dlouho čekat. Myslím si, že bych ještě jeden duel před Usykem v pohodě zvládl. Vezmu kohokoliv, protože jsem připraven na každého.“ – Prozradil Takam, který stihl i okomentovat jmenování Usyka do pozice povinného vyzývatele v rámci WBO. „Myslím si, že je to velká chyba. Slyšel jsem, že je povinným vyzývatelem a upřímně, dost mě to překvapilo. Ještě ani nebojoval v těžké váze a možná proto jsme všichni zmatení. Moc bych si přál, aby se plně zotavil, protože na něj čekám a vím, že tento souboj vyhraji. Knockoutuji ho. Není to těžká váha. Je hodně rychlý a je to hodně dobrý boxer, takže si ho nesmírně vážím, ale nikdy nečelil úderu od takto velkého chlapa. Usyku, čekám na tebe v září.“ – Dokončil své povídání odhodlaný Kamerunec.