Tahanice o pásy. Na svoji šanci čeká Kownacki, Pulev, Chisora i Usyk!

Ať už v odvetě mezi Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) vyhraje kdokoliv, tak s největší pravděpodobností dojde k uvolnění jednoho pásu mistra světa těžké váhy.

Nejen miliony fanoušků budou upírat zrak k datu 7.12.2019, kdy se v saúdskoarabském Rijádu odehraje očekávaná odveta mezi bývalým šampionem těžké váhy Anthonym Joshuou a aktuálním králem Andym Ruizem. Na tento souboj totiž čeká i čtveřice hladových vlků, kteří netrpělivě vyhlížejí svoji životní šanci. Aktuálně jsou informace takové, že ať vyhraje třicetiletý Brit, nebo stejně starý Američan s mexickými kořeny, tak jeden z titulů se uvolní. Pojďme se tedy společně podívat na jednotlivé možnosti a tak trošku si společně zaspekulovat.

Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO) vs. Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) – Pokud by v prosincové odvetě opět slavil americký „Destroyer“, tak by s největší pravděpodobností uvolnil titul IBF, jelikož do duelu s osmatřicetiletým Pulevem, který je skrze tuto federaci povinným vyzývatelem, se mu příliš nechce. Ve finále tuto informaci potvrdil i uznávaný americký novinář Mike Coppinger. V tomto případě by se o uvolněný titul porval bulharský veterán s Adamem Kownackim. Třicetiletý polský borec je aktuální světovou jedenáctkou a trojkou žebříčku IBF (druhé místo v tomto případě není obsazeno). S největší pravděpodobností by na tento střet došlo 22.2.2020 na galavečeru, kde hlavní událostí bude odveta mezi šampionem WBC Deontayem Wilderem a britským obrem Tysonem Furym.

Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) vs. Dereck „WAR“ Chisora (35-9-0, 23 KO) – V případě vítězství Joshuy zde máme úplně jiný scénář, jelikož Brit prohlásil, že by rozhodně stál o bitvu s Pulevem. Tedy by uvolnil titul WBO, na který už si brousí zuby povinný ukrajinský vyzývatel Oleksandr Usyk. Soupeřem bývalého nesporného krále křížové váhy a aktuální světové čtyřky těžké váhy by se stal pětatřicetiletý britský raubíř Dereck Chisora. Rodák ze Zimbabwe je totiž aktuální světovou desítkou, čtrnáctkou žebříčku WBO a v držení má titul WBO Inter-Continental. Jak titulová tahanice nakonec dopadne?