Szpilka zažil tvrdý přesun do křížové váhy! Radchenko jej poslal dvakrát na zem!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa těžké váhy Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (24-4-0, 16 KO) zažil tvrdý, byť úspěšný přesun o váhovou kategorii níže. Serhiy Radchenko (7-6-0, 2 KO) jej poslal dvakrát na podlahu ringu.

Polští válečníci zažili hodně výživnou uplynulou noc. Adam „Babyface“ Kownacki (20-1-0, 15 KO) padl ve čtyřech kolech s Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (30-3-0, 19 KO). Jeho krajan Artur Szpilka sice urval vítězství o váhovou kategorii níže, ale souboj se Serhiyem Radchenkem určitě neměl průběh podle jeho představ. Třicetiletý rodák z Věličky začal souboj dobře a úvodní dvě dějství putovala na jeho stranu, ale o dva roky starší ukrajinský válečník začal úřadovat ve třetím kole, kdy chytl Szpilku pravým hákem a ten se poroučel poprvé v souboji na podlahu ringu. Domácí borec dokázal vstát, ale do konce kola tahal za kratší konec a nakonec byl rád, že toto dějství dokončil.

Ve čtvrtém dějství se Szpilka vrátil zpět do boje, ale v pátém se opět poroučel na podlahu ringu po několika přesných úderech svého soupeře. Už to vypadalo, že Radchenko jsi jde pro cenný skalp a šokující vítězství, ale polský válečník ukázal zkušenost a odhodlání. Od šestého kola začal bojovat velice opatrně a postupně si Ukrajince bodoval. Ten se ještě v devátém dějství provinil nepovoleným úderem předloktím, za což mu byl stržen bod. Poslední kolo bylo jednoznačně v režii domácího borce. Polský rebel několikrát otřásl Radchenkem, ale ten s vypětím všem sil duel dokončil. Oba borci se tedy museli vyslechnout bodový verdikt, který zněl 2x 95-93 a 94-94 ve prospěch Artura Szpilky. No, nebyl to zrovna nejlepší výkon od polského válečníka, jenž opět ukázal, že jeho brada není z nejpevnějšího materiálu.